Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Folytassam az osztott tervet?

Folytassam az osztott tervet?

Figyelt kérdés

Anno amikor elkezdtem edzeni kb majdnem egy éve akkor az az igazság,hogy nem nagyon néztem utána a dolgoknak,és kapásból osztott edzést kezdtem el csinálni és nem teljes testeset.Nem is olyan rég jöttem rá,hogy ezt nem így kellett volna :D

Most ez egy kicsit megzavart,de szerintetek akkor folytassam ?

Így nézett ki egy hetem:


Hétfő:

Mell,bicepsz,tricepsz,alkar(nagyon vékonyak voltak az alkarjaim és csináltam arra is gyakorlatokat)

Mell:fekvenyomás,tárogatás

Bicepsz:állva kétkezes rúddal,kalapács bicepsz,bicepsz gép,és kis húzódzkodás szűk alsó fogással.

Tricepsz,Tolódzkodás,csigás letolás


Csütörtök:Has,láb

Láb:Guggolás,lábnyújtás,kitörés,vádlizás állva és ülve

Has:Hasprés,függő lábemelés,felülés ferdepadon


Szombat:Hát,váll

Hát:Felhúzás,döntött törzsű evezés,széles fogású húzódzkodás,mellhez húzás szűkfogással

Váll:Vállból nyomás egykezes súlyzóval,vállvonogatás,,military press(magyarul nem tudom a nevét)

Vállra annyira nem végzek sok gyakorlatot,mert a vállizületem nem bírja nagyon a témát.Lehet majd veszek valami izületvédőt,hátha jobb lesz.


Szóval ennyi lenne.Minen gyakorlatnál kb 6-8 ismétlésszámot csinálok,kivéve hasnál ott általában 20-25-öt szoktam mindenből,meg vádlizásnál is többet,ott olyan 10-15-öt.Gyakorlatonként pedig olyan 3-4 sorozatot szoktam csinálni.


Ha minden igaz ennyi lenne,remélem nem hagytam ki semmit,ha mégis,nyugodtan kérdezzétek meg :D



2018. márc. 28. 23:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ha fejlődsz ezzel,maradhat. Pár Havonta viszont érdemes változtatni valamit.
2018. márc. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Teljes testes jobb
2018. márc. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Igen,elég jól fejlődtem így.

Amúgy a teljes testes az nem a kezdőknek jó ?

Mármint én se vagyok egy Ronnie Coleman de kezdőnek se nevezném magamat,mert a gyakorlatok helyes kivitelezését már megtanultam

2018. márc. 29. 00:27
 4/16 anonim ***** válasza:
A naturálok 90%ának jobb a teljes testes.
2018. márc. 29. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ezt a tervet semmiképp ne folytasd, és nem kell változtatni semmit a gyakorlatokon, mivel nem létezik olyan, hogy egy izom hozzászokik az adott gyakorlathoz, csak a súlyhoz tud, de ezt kiküszöbölhetjük azzal, hogy növeljük a terhelést. Mint ahogy előttem is írták, sokkal célszerűbb naturáloknak teljes testet edzeni heti többször. Minden izomcsoportra kiválasztasz egy gyakorlatot, amiben a legjobb vagy, és nagy súlyokkal elkezdesz rá edzeni heti 2-3 alkalommal. Ha tudsz benne erősödni, akkor nagyobb vagy. Nem szükséges mellre tárogatni, sem pedig bicepszre 5 gyakorlatot csinálni. Bőven elég 1 darab. Totális félrevezetés, ami manapság a fitnesziparban megy.
2018. márc. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
#3 nem.De gondolom nem vagy te sem haladó,csak annak érzed magad
2018. márc. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Akkor mondjuk ez jó lenne ?

Bicepsz állva rúddal

Tricepsz tolódzkodás

Láb guggolás,vádlizás állva

Has hasprés

Hát felhúzás(bár abba még annyira nem vagyok jó,szóval akkor inkább talán a csigás mellhez húzás

Váll military press(még mindíg nem tudom a nevét magyarul :D )


Szóval mondjuk akkor ez jó lenne ? Most rakosgattam össze.

És akkor ezt kéne heti 3x-4x ?

2018. márc. 29. 10:41
 8/16 A kérdező kommentje:
Sorozat és ismétlésszám,hogy legyen ?
2018. márc. 29. 10:41
 9/16 anonim ***** válasza:
Mellre menjen fekvenyomás rúddal vagy egykezesekkel, vállra mehet még oldalemelés és valamilyen hátsódelta gyakorlat, mivel eléggé összetett izom. Bár ha a vállizület nem bírja, lehet célszerű gépekben gondolkozni. Lábhoz még betenném egy combhajlítót, vagy merevlábas felhúzást, mivel a combfeszítő és combhajlító két külön izom, bár ha csinálsz sima felhúzást, akkor nem biztos, hogy szükség lesz még külön erre gyakorlat. Háthoz pedig evezés valamilyen formája, vagy húzódzkodás, illetve még felhúzás a mélyhátizmokra. Ha felhúzást csinálsz, nem szükséges combhajlítóra külön edzeni, mivel elég nagy megterhelésnek teszi ki. Az ismétlésszám 5-8 között, ahogy tetszik. Heti 3 alkalommal.
2018. márc. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
ICF 5x5-öt csináld
2018. márc. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!