Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Folytassam az osztott tervet?

Folytassam az osztott tervet?

Figyelt kérdés

Anno amikor elkezdtem edzeni kb majdnem egy éve akkor az az igazság,hogy nem nagyon néztem utána a dolgoknak,és kapásból osztott edzést kezdtem el csinálni és nem teljes testeset.Nem is olyan rég jöttem rá,hogy ezt nem így kellett volna :D

Most ez egy kicsit megzavart,de szerintetek akkor folytassam ?

Így nézett ki egy hetem:


Hétfő:

Mell,bicepsz,tricepsz,alkar(nagyon vékonyak voltak az alkarjaim és csináltam arra is gyakorlatokat)

Mell:fekvenyomás,tárogatás

Bicepsz:állva kétkezes rúddal,kalapács bicepsz,bicepsz gép,és kis húzódzkodás szűk alsó fogással.

Tricepsz,Tolódzkodás,csigás letolás


Csütörtök:Has,láb

Láb:Guggolás,lábnyújtás,kitörés,vádlizás állva és ülve

Has:Hasprés,függő lábemelés,felülés ferdepadon


Szombat:Hát,váll

Hát:Felhúzás,döntött törzsű evezés,széles fogású húzódzkodás,mellhez húzás szűkfogással

Váll:Vállból nyomás egykezes súlyzóval,vállvonogatás,,military press(magyarul nem tudom a nevét)

Vállra annyira nem végzek sok gyakorlatot,mert a vállizületem nem bírja nagyon a témát.Lehet majd veszek valami izületvédőt,hátha jobb lesz.


Szóval ennyi lenne.Minen gyakorlatnál kb 6-8 ismétlésszámot csinálok,kivéve hasnál ott általában 20-25-öt szoktam mindenből,meg vádlizásnál is többet,ott olyan 10-15-öt.Gyakorlatonként pedig olyan 3-4 sorozatot szoktam csinálni.


Ha minden igaz ennyi lenne,remélem nem hagytam ki semmit,ha mégis,nyugodtan kérdezzétek meg :D



2018. márc. 28. 23:52
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Bocsi,de még így a fogalmakkal meg a gyakorlatokkal kicsit tapasztalatlan vagyok.Most néztem,ez az icf 5x5 az azt jelenti,hogy olyan súllyal csináljam a dolgokat amiből megy az 5x5 ?
2018. márc. 29. 11:27
 12/16 anonim ***** válasza:
Olyan súllyal,amivel nagyon könnyen megy.És minden edzésen emeled ezt a súlyt 2.5kg-val.Ameddig bírod.Ha már nem megy bele az 5x5,visszaveszed 10%-al és kezded előről
2018. márc. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Én is ezt nyeltem állandóan, hogy teljes test, icf, starting strength. Aha sz.rt sem fejlődtem, váltottam osztottra (hétfő mellbicepsz, szerda lábváll, péntek háttricepsz) és ugyanannyi kajával,ugyanannyi pihenéssel, csak az edzéstervem változott, elkezdtem fejlődni

Én nem mondom, hogy a teljes test nem jó, meg hogy ne csináld, de nekem nem jött be, csask arra volt elég, hogy mozogjak hiába csináltam a lehető legnagyobb súllyal, rendes terhelést nem értem el vele. Nem volt meg ez a progressziv overload amiről sokan beszélnek, hogy minden edzésen legyél jobb valamennyivel. Hát én nem tudtam emelni a súlyokon, se semmi, aztán osztott- ott egyből sikerült erősödni,nőni.

2018. márc. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Deload-dal is próbálkoztam mielőtt lebombáztok vele.Többször is.
2018. márc. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

OMG mellbicepsz...

Teljestesteset csináltam,eljutottam odáig,hogy 142.5kg-ba beleguggoltam 5-öt.Gondoltam,kipróbálom az osztottat,kezdtem deloaddal,de csak legyengültem tőle..125kg-s guggolásnál megrekedtem,csak kínkeservesen tudtam beleguggolni 5-öt.Megelégeltem,visszatértem a teljestestre és most 155kg-ba bírok 5-öt guggolni

2018. márc. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

15, látom szövegértés nem megy... Én csak azt irtam le ami NEKEM bevált, amit ÉN tapasztaltam. Nem mondtam senkinek, hogy csinálja azt amit én... Én sokáig eröltettem, amit mindenki lökött nekem, hogy teljes test. Próbáltam ICF-et, Starting Strength-et, AlphaDestiny programját, aztán ami segitett erősödni Alan Thrall "best program ever created" programja, után pedig kicsit bodybuilderesre vettem a figurát. Nekem a teljes testes nem segitett sokat, 70kilósan, 80kgba tudtam guggolni, 70et kinyomni és 100at felhúzni.Ennél tovább nem, jutottam tőle, utána váltanom kellett és most én is tudok annyit guggolni mint te.

Peace

2018. márc. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!