Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha elkezdtem a diétát és...

Ha elkezdtem a diétát és tartani akarom majd az elért alakot akkor már soha nem ehetek semmit amit egyébként szeretek?

Figyelt kérdés

Nagyon sok embernél azt tapasztalom, hogy jó alakja van, tudom hogy meg is dolgozott érte, viszont már akárhol eszik akármit. Így hogyan lehetséges fenntartani az “álom alakot”?


Én ehét elején kezdem bele a diétába és edzésbe, eddig sosem volt hozzá elég akaraterőm. De az egy hónapot mindenképp meg szeretném csinálni némi változást remélve.

Ha letelik az egy hónap kapni fogunk egy olyan étrendet ami már sokkal szabadabb lesz, de tarthatjuk vele az elért eredményt.


Csak most ezt úgy képzeljem el ha elérem a lapos hasat, stb, akkor addig is és az után is állandóan tartanom kell azt, hogy a legegészségesebben próbálok enni + edzeni?

Komolyan tényleg mindenki tartja onnantól kezdve amikortól elkezdte? Már soha többet nem eszik a mekibe egy hambit, vagy egy rendes fagyit, stb?

Vagy mértékkel lehet majd ilyeneket enni, de egyébként egészségesen esznek ők is?


Nem olyanokról van szó akik versenyre készülnek. Sima olyan emberekről akik elkezdték a diétát, mert fogyni később izmosodni akarnak.. :(


Egyenlőre nem nagyon tudom hogyan fog ez sokáig működni azért kérdezem. Köszönöm annak aki nem lekezelően válaszol! :D



2018. márc. 29. 15:30
 1/5 anonim ***** válasza:

"Komolyan tényleg mindenki tartja onnantól kezdve amikortól elkezdte?"

Nálam sose volt étrend, én csak makróra figyeltem, kb úgy néz ki a kajám,hogy azért megegyezik valamelyest a sima "egyszerű" kondis kajákkal, de itt is millió mód létezik egy kaja elkészítésére.

És adok magamnak kb 30-40%-ot hogy azt egyek amit akarok, és így simán belefér nálam a makróba akár a csoki,pizza,gyros..stb :)

2018. márc. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Attól függ, mikor :) Szálkásítás alatt tényleg nagyon odafigyelek, akkor nem eszek semmi olyat, amit nem szabad. A tömegelésbe néha belefér egy kis bűnözés :P De hangsúlyozom, néha.


Amúgy én azt vettem észre, hogy ha leszoksz az egészségtelen kajákról, egy idő után nem is kívánod őket. Én pl. cukros üdítőkből nem is bírok már sokat inni, pedig régen folyton kólát ittam. Energiaitalt is nem tudom mikor ittam utoljára, pedig van otthon. És nem azért nem iszom, mert nem szabad, hanem mert nem kívánom, eszembe se jut.


Egyébként a legfontosabb dolog, hogy érezd jól magad :) Hiába nézel ki jól, ha belül nem érzed jól magad. Akkor már inkább legyen 1%-al nagyobb tzs-d, de azért élvezd az életet ;)


21/F

2018. márc. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én a súlytartáshoz (felesleggel) sem eszem fagyit vagy hamburgert és tömegeléshez sem fogok ilyesmit tenni. Elég biztos vagyok benne, hogy soha az életben nem eszem már ilyesmit s ezt nem élem meg negatívumnak, sőt. Életmódot váltottam, teljesen máshogyan eszem, mint rég, de maradéktalanul élvezem, ez fontos. Ha valamit meg akarok enni, megeszem. De nem akarok fagyit vagy hamburgert, fúj... :D Sokat tud változni az ember ízlése.


Ha nem akarsz hájasodni, elég, ha a kalóriaegyenleged OK. Nem az számít, hogy miket eszel, ha csak a súlytartást nézzük.

Persze tapasztalhatod, hogy bizonyos ételekkel könnyen elszállsz. Na, azokat ritkán edd, vagy odafigyelve, ellensúlyozva extrém laktató, kalóriaszegényebb ételekkel. Vagy mozgással, persze.


Nekem mindig az egészség, közérzet, energiaszint volt az első, szóval bizonyos, szerintem előnytelen ételeket legfeljebb sátoros ünnepeken eszem, de remélem, ez is elmarad majd egyszer. Nem a súlyom miatt, azt igazán nem befolyásolja, hogy karácsonykor eszem-e pár mézes krémes sütit, hanem mert jobb nekem nem sokkolnom magam cukorral, amit amúgy nem nagyon eszek.


Ha majd teljesen lefogyok, könnyebb lesz, mert tömegelésbe kezdek s remélhetőleg a majd kicsit izmosabb, aktivitáshoz jobban szokott testemmel is ehetek eleget. Lassú anyagcseréjű cérnaszál sosem leszek, szerencsére.


Egyéni is, hogy mekkora szigorúságot bír valaki. Van, aki lazán ugyanúgy étkezik mindennap, nincs süti, csoki, pizza, csak a saját ételei. Van, aki nem vár élvezetet az evéstől.

S van, aki feleslegesen sanyargatná magát, úgyis felborítaná a diétát egy ponton.

Az sem mindegy, mekkora a motiváció. Ha az életem múlna rajta, én simán átállnék növényi étrendre, de anélkül nem. Amikor volt egy célom, 7 hétig ettem 30g ch körül (sajna nem fogytam, de így is megérte). Van, aki ennél szigorúbban él 10-20 évig... De van, aki nem ilyen.

Én csak a károsnak ítélt ételeket kerülöm nagy ívben, de az elég tartósan megy. Ami nem ideális, de tudom, hogy se beteg, se kövér nem leszek tőle alkalmanként fogyasztva és NAGYON szeretem, az jöhet, de keresem az utakat a "helyettesítésére". De nem erőltetem a szigorúságot. Az én személyiségemhez a 99%-osság illik.

2018. márc. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Röviden a kerdesedre a valasz, igen egy eleten keresztul egeszsegesen kell zabalni. A dieta nem kethonap koplalas es utana esszuk tovabb a chips+kola kombot azt majd dietazunk legközelebb.

Kulönben sokan megijednek vagy egyszeruen csak kifogasokat keresnek a h miert nem tudnak dietazni ''fogyokurazni'' ezt a szot elkene egetni örökre.. pedig nem egy ördöngösseg. Ha csak a formaban maradas a lenyeg akkor rengeteg alterniva van edesseget enni vagy egy pizzat tolni, vagy amit eppen kivansz. Az a lenyeg h kaloria deficitbe legyel, szamold a makrokat, ha mindig benne vagy akkor semmi gond.De a közhiedelemmel ellentetben lehet csalo napot tartani neha napjan.., haver szulinapjan nem fogsz csirke, rizst enni mert elkuldenek a picsåba :D amugy zabkeksz,protein keksz/suti, zabkasa, sovany joghurt, cottage cheese ezek igazi jutalom falatok a dieta idejen es azthiszem egyik sem tilto lista, söt mehet mind, mertekkel.

2018. márc. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

akit ismerek, az tartja az étrendet, semmi fagyi, cukor, hambi, kóla...semmi

(nem verseny)

2018. ápr. 1. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!