Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömeget szeretnék növelni és...

Tömeget szeretnék növelni és izmosítani. Tudnátok adni konkrét tippeket?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

20 éves lány vagyok, gyerekkorom óta vékony a testalkatom. 15 évesen hízókúrába kezdtem, egy év után már nem néztem ki úgy, mint egy anorexiás. Azóta viszont tartom azt az alakot kábéra. Sokat futottam, volt olyan időszak, amikor hetente 5X-6X is. Olyan időszakaim is voltak, amikor kézre tornáztam súlyokkal, meg is látszódott szépen az eredménye nagyon gyorsan.

Volt, mikor hasra és popsira edzettem, azok is szépen néztek ki akkoriban. VISZONT két éve teljesen elkényelmesedtem, lusta vagyok sportolni és az izmaim el is tűntek. Szeretnék újra izmokat, viszont most már az étrendre is figyelnék, a nagyobb hatás érdekében.


Konkrétan miket ajánlotok enni (reggelire, ebédre, vacsira), ami nektek bevált? + Milyen gyakorlatokat végezzek? Érdemes futnom? Vagy inkább csak tornagyakorlatok súlyokkal kiegészítve? Nagyon szépen megköszönném a válaszokat! :)



2018. ápr. 18. 17:39
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Illetve mik a kedvenc edző zenéitek?
2018. ápr. 18. 17:42
 2/13 anonim ***** válasza:
Hát akkor kellene neked egy tömegnövelő étrend sok állati fehérjével és elmenni edzőterembe és a főbb izomcsoportjaidra súlyzós edzést végezni. Az étrendben a fehérje szerintem a legfontosabb és, hogy legyen elég kcal. Az étkezésről találsz infót a neten meg a gyakorlatokról is. Elmehetsz edzőhöz is akár. Izom és zsír egyszerre szokott jönni, nem zavarna egy kis + zsír?
2018. ápr. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én a helyedben edzőteremben edzenék (gyúrnék), nem tornásznék súlyokkal. Futni lehet, de akkor több kcal kell a tömegnöveléshez. Ha nagy súllyal (magadhoz képest) guggolsz és felhúzol az nagyon jó dolog.
2018. ápr. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A neten mindenképpen szét fogok még nézni aprólékosan, de lehet összeállíttatok egy étrendet szakértővel. Plusz zsír jöhetne, megtörténne akkor a csoda az életemben. És gondolom aztán az el is tűnne az izmosítással.


Ha hirtelen elkezdek súlyokkal guggolni félnék, hogy elkezd később fájni a térdem. Barátnőm panaszkodott anno, hogy rohadtul fáj a térde a súlyos guggolásoktól, ő gyorsan növelte a súlyt.

Otthon lenne lehetőségem különböző súlyzókat, fekve nyomót, tolódzkodót használni, jó lenne ha nem kéne elmászni folyton messzire egy fitneszterembe, pláne ha megvan véve egy csomó minden. Vagy ez így nem elég hatásos?

Nektek miből áll egy átlagos napi étrend?

2018. ápr. 18. 20:20
 5/13 anonim ***** válasza:

Pont az "izmosítással" (tömegeléssel) jön a zsír, szálkásításkor biztos nem... De ha olyan alkat vagy, nehezen fogsz zsírosodni, ez van. Amíg az esszenciális zsír megvan, inkább örülj neki, persze tartsd meg.


Sokféle étrend van, legyenek jók a makrók, lehetőleg étkezz tisztán, vigyél be mindent, amit kell, hogy konkrétan miből, az kevésbé fontos, amíg az rendes, jó minőségű étel. Simán tömegnövelhetsz úgy is, hogy soha nem nyúlsz pl. csirkéhez éz rizshez...

2018. ápr. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Nektek miből áll egy átlagos napi étrend?"


Hát az enyém úgy néz ki, hogy beviszek bőven elég állati fehérjét főképp csirkemellből,tojásból,túróból,sajtból és minőségi felvágottból, ezek mellé eszem minőségi szénhidrátot (legtöbbször zabpehely) és mivel mindennap futok és heti 5 súlyzós edzésem van ezért amikor rengeteg energia kell eszem sok csokit, nutellás palacsintát stb (nem vagyok elhízva, sőt vékonynak is mondhatnának).


Az étrendhez nem kell szerintem szakértő. Vannak jó fehérjeforrások, szénhidrátforrások ezeket ha eszi az ember az jó. Ha belefér a napi energiakeretbe, lehet enni csokit meg hasonlókat is.


Az edzésedhez meg annyit, hogy ha otthon edz valaki, akkor az otthon elvégezhető súlyzós gyakorlatok lennének jók szerintem. A barátnőd lehet, hogy rosszul guggolt, viszont a nagyobb súllyal végzett guggolás szerintem sokkal jobb, mint otthon a szőnyegen lábemelgetni könnyű súlyokkal (ugye írtad a tornát).

2018. ápr. 19. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat, meg fogom őket fogadni! :) Kezdésnek étrendet változtatok illetve többet eszek majd + elkezdek kisebb súlyokkal edzeni és futni. Ha már nagyobb erőben leszek elgondolkodom a súlyok növelésén és a kondi termen.
2018. ápr. 19. 08:16
 8/13 anonim ***** válasza:
Az nem lehet, hogy elkezded ugyanazt csinálni, ami korábban is bejött? Szerintem jobban jársz
2018. ápr. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Korábban is vékony voltam, csak akkor szép izmos volt a hasam, kicsit nagyobb fenekem volt és kis időben látszódott hogy tornázom a bicepszemre.

De például vádlira hiába edzettem, vékuska nagyon a lában, karom is az, hátam szintén, vállam... Tehát én azért szeretnék zsírt is, tömeget növelni. Legfőképpen a lábamra és karomra, de ha belegondolok oda úgysem megy a zsír. Mindenesetre kipróbálom a tömegnövelést egy pár hónapig, ha lesz eredménye és tetszik folytatom, ha nem akkor csak izmosítok.


Legnehezebb a rendszeres kajálás nekem, sokat ingázok és nem mindig tudok csirkemellet sütni, vagy megreggelizni óra előtt. Esetleg ha a fél napom az utazással telik akkor sem tudok normálisan étkezni. Ti hogyan oldjátok meg, hogy mindig bejuttassátok a szervezetetekbe a megfelelő táplálékot ha nincs időtök főzni? Rendeltek olyankor? Reggelente pedig felkeltek mondjuk meló előtt hamarább csak azért, hogy egyetek? Este pedig meddig egészséges étkezni?

2018. ápr. 19. 15:04
 10/13 anonim ***** válasza:

Sokszor írod hogy zsírt akarsz felszedni.Nem zsírt kell felszedned hanem izmot és ez mellé fog jönni zsír ha jól csinálod kevés a rosszabul akkor több.Bár ez genetika is.Attól lesz szép formás combod,feneked.Vádli az már más dolog.Az genetikán múlik.Hogy izmosodjon a combod feneked ezért van szükség guggolás-ra nagy súllyal meg kitörés-re,esetleg lábtoló.Kar,váll,hát az is attól fog izmosodni ha nagy súlyal eddzel.MEllé persze megy a tömegnövelő étrend.LEgyen meg a szénhidrát,fehérje,zsír bevitel.

Kaját meg ugy oldom meg hogy minden nap este meg főzök el rakom ételhordó doboozok-ba és viszem.Reggel fel kellek zabpehely-víz mehet a mikroba és eszem.Plusz egy banán.Munkába meg amit el csomagoltam.Rizs,soványhusokäcsirke,pulyka,marha,halak)

2018. ápr. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!