Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Igaz, hogy ha nagy izmokat...

Igaz, hogy ha nagy izmokat akarok, akkor TILOS 8 ismétlés alá menni, mert 8 ismétlés alatt, inkább erő növelés van, kevésbé izom?

Figyelt kérdés

Persze van összefüggés az izomnagyság és az erő között, de nem feltétlenül arányos.

Na mindegy, szóval a fenti kijelentést hallottam és gondoltam rákérdezek hozzá(bb)értőktől, hogy ők mit gondolnak erről? Még csak kezdő vagyok.


2018. ápr. 26. 12:44
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Az izmok a nagy súlytól nőnek. Ha 5-8 ismétlést csinálsz nagyobb súllyal tudsz szériázni, mintha 8-12 ismétlést csinálnál, szóval nem igaz. Persze ez naturálban igaz, koksszal nősz 10-12 ismétléstől is.


De mivel te kezdő vagy, neked javasolt a magas ismétlésszám, relatíve kevés súllyal, hogy az izom, az ízület és az idegrendszer is hozzászokjon a mozgáshoz. Kezdőként így is növekedni fognak az izmaid

2018. ápr. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel.
2018. ápr. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
18%
Persze, ez úgy van, hogy nyolc ismétlés megy izmomra, öt meg erőre. De nyolc fölé sem érdemes menni, mert akkor már leég az izom. Az persze mindegy, hogy mekkora súllyal csinálod, csak nyolcat csinálj mindig. Vigyázni kell, mert elszámolod magad és elszáll a gainz.
2018. ápr. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
Jól tudod szigorúan tilos 8 alá menni! Amíg nem érem el a 8 ismétlést én rettegek nehogy valamiért meg kelljen állnom mert akkor pl csak 5 ment és akkor mi lesz? Akkor nem fogok nőni aznap csak erős leszek és én nagy akarok lenni mint egy ezüsthátú gorilla és akkor nem leszek az és akkor mi lesz. Borzasztó stresszes dolog ez az edzés jajj. Ott vannak a súlyemelők azok csak 1-3 ismétlést csinálnak nah aztán ott az a ruszki Klokov gyerek na is milyen csoffadt nanehogymá
2018. ápr. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ugye van a volumen és az intenzitás. Na ez a 2 kell az izomhoz.

Szóval edzhetsz óriási súlyokkal, sosem leszel izmos, ha csak 2-3 ismétléseket csinálsz 1-2 sorozattal. Mivel nincs elegendő volumen.

De az sem működik, hogy sok ismétlést csinálsz, alacsony súllyal, mert úgy a terhelés, azaz az intenzitás lesz kevés.


Szóval lehet alacsony és magas ismétléssel is fejlődni, csak megfelelő intenzitás kell és volumen.

2018. ápr. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem igaz, amit az elso ir. Az izomnak volumen kell ahhoz, hogy nojon, es azt jobban tudod halmozni 8 ismetlessel, mint 5-tel. Persze kell az alacsony ismetles is, hogy az erosodes is meglegyen.
2018. ápr. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%
Múltkor rámjött a tüsszögés, 5. ismétlésnél le kellett tennem a súlyt, azóta már úgy nézek ki mint a Gollam.... 😖
2018. ápr. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ez nem ennyire egyszerű, függ attól is hogy mennyi idő végrehajtani az egyes ismétléseket, magyarul mennyi időt tölt feszülés alatt az izom, az ismétlés meg a munkasorozat csak irányadó. Én meg tudok úgy csinálni rendes súlyal 20ismétlés karhajlítást, hogy nem terhel meg. Gyorsan megindítom, nem feszítem meg az izmot, és figyelmen kívül hagyom a negatív szakaszt. Ugyanakkor 10 ismétléstől is ki tud fáradni a bicepszem ha rendesen dolgozok. (kizárólag)Ismétlést számolni = bullshitt
2018. ápr. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha erősődsz, az izmod szerinted nem nő? Miért zárna ki egymást a kettő?

Kezdőként 6-8 ismétlés, haladóként 4-6 lenne az ideális.(4-6, olyan súllyal, amiből max 7-8 megy ki)

Persze ezek munkasorozatok. Bemelegítőnél mehet a többszöröse.

2018. ápr. 27. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!