Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez lehet sérv, vagy valami...

Ez lehet sérv, vagy valami komolyabb sérülés? Vagy csak egy sima meghúzódás, rándulás?

Figyelt kérdés

Tegnap előtt 105kg-ba beleguggoltam 5 sorozatot 5 ismétléssel, de nem a legszabályosabb formával csináltam.

Tegnap sprintet futottam és a futás után éreztem, hogy az egyik oldalt (jobb), a hátam aljánál egy erős szúró érzést éreztem.

Kb. ott ahol a képen a piros kör mutatja: [link]


Ma nem éreztem semmit, ezért úgy gondoltam, hogy ma is nyugodtan edzhetek, guggolhatok.

Még a bemelegitésnél sem volt semmi probléma.

De mikor felpakoltam a 105kg-ot és guggoltam vele, akkor minden ismétlésnél, mikor felálltam a súllyal éreztem, hogy ott szúr, fáj. Pedig most szabályosabban ment mint a múltkor.

Igy abba is hagytam az edzést a második sorozat guggolás után, mert hátha rontok a helyzeten.

Igazából máskor nem érzem, hogy fájna, csak akkor ha egy hozzám képest nagy súllyal állok fel, de akkor sem kibirhatatlan, hanem csak szúr és fáj, ami eléggé zavar guggolás közben.


Szerintetek ez csak egy sima meghúzódás, vagy lehet valami komolyabb is, mint pl. sérv?



2018. ápr. 26. 18:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem biztos h sérv,az alapból is lehet fajna. Menj dokihoz,mert azért nem játék ez. Jobbulást!
2018. ápr. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Serv a gerincnel lenne, ha ott oldalt faj, akkor valoszinuleg az izmot huztad meg. Nem ferde a csipod, vagy a rud guggolas kozben? Kezdoknel gyakori problema, es mar tobbszor talalkoztam ilyen problemaval. A legtobb esetben nem kozepen voltak guggolasnal, ferden volt a rud es tulkompenzalt az egyik oldal, ami megterheli.

Biztonsag kedveert halgass az elsore, es nezesd meg dokival.

2018. ápr. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

Igazából lehet hogy valami ilyen is közrejátszik, mivel nem tudom miért, de a bal combom rendesen néz ki, normális alakja van, mig a jobb combom teljesen másmilyen. Mintha jóval kevesebb izom lenne rajta.

Szóval lehet, hogy a jobb combomat nem terheli rendesen a guggolás, mert ugye csak azt csinálom a combomra.

2018. ápr. 26. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!