Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Megfelelő-e az alábbi diéta?

Megfelelő-e az alábbi diéta?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, 101 kiló és 185 cm. Úgy-ahogy néztem/összeállítottam egy étrendet amit kb. 14-16 hétig követnék. 1700-1800 kcal, 210 g fehérje, 140 g szénhidrát, 20g zsír. Ezek az értékek körül mozogna a diéta, heti 6 napban tartanám. A kérdésem az hogy heti 3 kardió és heti 4 súlyzós edzés mellett, az adott tulajdonságaimmal ez optimális-e? El szeretném kerülni az izomvesztést. A testzsírszázalékom kb. 25-27% körül lehet, de ezt nem tudom pontosan. Köszönöm a válaszokat, véleményeket! :)

2018. ápr. 28. 16:53
 1/8 anonim ***** válasza:
2000ala nem nagyon mennek.
2018. ápr. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És azt a +300 kalóriát mivel pótoljam? Mit iktassak be az étkezésbe? :) Köszi a választ egyébként.
2018. ápr. 28. 17:30
 3/8 anonim ***** válasza:

Kicsit több fehérje és nagyjából okés is a 2000kcal.

Nézed majd a heti globális fogyást, tehát ha átlagolva van heti -1kg akkor oké.

2018. ápr. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha meg több mint -1 kg a heti fogyás akkor +10%-al emeled a kalóriát.

De kb mindegy miből fedezed ezt, mondjuk én plusz ch-val fedezném

2018. ápr. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A fehérje picit sok, de ha így tudsz jóllakni, végülis nem annyira vészes, a zsír brutál kevés (jó, nem kell sok, de ennél azért több, esszenciális tápanyag az is. dupláznám) és valószínűleg a kalória sem elég, ezt persze majd be kell lőni, hisz van, aki 60 kilósan fogyna ennyivel heti 1 kilót s van, aki sokkal többel, de 100 kilósan azért nem erre számítanék.
2018. ápr. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindenkitől.
2018. ápr. 28. 19:19
 7/8 anonim ***** válasza:
Zsír aberáltan kevés, 50g-nak meg kellene lennie, fontos a hormonális folyamatok miatt. Fehérje túl sok.
2018. ápr. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
19 évesen 101 kg-mal én inkább szakavatott diétás tanácsadót kérdeznék nem a Gyakorit. Annál is inkább mert aki egyszer már meghízott annak egész életében számolni kell a visszahízás veszélyével. Olyan fenntartható életformát kell kitalálni ami az étrend és a mozgás balanszírozásával súlycsökkenést eredményez, és így is marad. A testzsírszázalékod nézve nem lehetsz hájpacni. A 185 centihez nem biztos, hogy sokat kellene leadnod. Ti. más a helyzete annak aki madárcsontúként lesz égimeszelő, és más az is ha valaki erős csontozatú
2018. máj. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!