Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Izomépítés kezdőként?

Izomépítés kezdőként?

Figyelt kérdés

Télen durván 3 hónap alatt sikerült leadnom 10 kilót, így most már kicsit elégedettebb vagyok magammal (74 kiló vagyok most, 21F), de jól jönne egy kis izom is. Sokféle dolgot lehet találni a neten, de ahogy magamat ismerem, a radikális életmódváltás kicsit nagy falat lenne, és könnyen elbuknék benne, így kicsit lightosabban kezdeném a dolgot. A diétánál se tartottam be túl sok szabályt, csak figyeltem arra, hogy mennyit eszek, számolgattam a kalóriákat, és bevált. Szóval hogy pontosan mikor egyek, mit, kalóriára pontosan mennyit, táplálék kiegészítők, stb., ennek a kialakítását inkább hosszabb távú célnak szánnám, és most inkább csak egy egyszerű otthoni edzéstervre koncentrálnék, és természetesen szeretnék odafigyelni valamennyire a táplálkozásra is.


Találtam egy ilyen cuccost:

1) 5x20-25 fektőtámasz

2) 4x25 gugolás

3) 5x30 mp plank

4) 4x8-12 lábemelés


Ezzel is lehet eredményt elérni? Lehet kicsit hülye kérdés, de izomépítés szempontjából az is optimális, ha szettenként váltogatom a gyakorlatot, és nem egyben nyomom le az összes fekvőtámaszt, szettek közti kis szünettel (egy videóból van ez az edzésterv, és ott így csinálták, csak azért kérdem)? Egyéb jó tanács? :)



2018. máj. 2. 17:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kezdőként (kb 1-1,5 hónapig) ezeket csináltam én is. Kisebb eredmény volt látható, ehhez képest az edzőteremben eltöltött 1-1,5 hónap nagyobb változást eredményezett.

Esetleg nézz bele a ,,fegyencedzés'' c. könyvbe is.

De az edzőtermi bérletváltást azért fontold meg. Most vagy a közeljövőben

2018. máj. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, lehet, hogy a motivációmon is sokat dobna. Keresni kéne egy olcsó és jó helyet Pesten...
2018. máj. 2. 17:49
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen kezdésnek jó lesz. Az elején fogsz hagyni szünetet, mert nem fogod bírni.

Azután majd szépen fejlődsz erőben kinövöd ezeket a gyakorlatokat.

Na, akkor irány a terem!

Igazán a súlyoktól fog fejlődni az izom.

2018. máj. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És érdemes csinálni a tömegnövelő étrendet is ilyen edzés mellett? Igazából eléggé félek, hogy rosszul csinálom majd, és visszajön a sok zsír.
2018. máj. 2. 17:57
 5/5 anonim válasza:
100%

Nagyon lassan fogsz tudni izmokat építeni ha csak saját testsúlyos gyakorlatokat csinálsz, tapasztalatból mondom.Hónapok alatt se fogsz számottevő különbséget észrevenni, ezért a motivációd elfog veszni.A súlyzós edzés sokkal hamarabb meghozza a gyümölcsét.


És ha azért akarsz otthon edzeni mert talán félsz lemenni a terembe (bocsi ha nem igaz, csak feltételezem) akkor elmondom, hogy nincs mitől tartanod.Én 2 éve járok, 190 centi vagyok és akkor 65 kg voltam, gondolhatod, hogy nézhettem ki, és mégse nevettek ki.


Ha azért nem akarsz terembe menni mert túlságosan nagyon ugrás a mostani életmódodhoz akkor attól se félj mert nagyon nagy buli, gondolj arra, hogy pár hónap múlva, hogy fogsz kinézni!


Ha pedig anyagilag sok lenne egy bérlet (amit megtudok érteni) akkor nézz szét a neten, használt egykezes súlyzókat már pár ezer forintért lehet venni, két darab súlyzóval pedig egy komplett teljes test átedzést eltudsz végezni.


Szettenként ne váltogass, nyomd le az egészet egybe 1 perces pihenőkkel minden szett végén. Így a legoptimálisabb a terhelés.


Az étkezésről pedig annyit, hogy akár otthon akár teremben edzel, ha nincs egy étrended akkor stagnálni fog a fejlődésed, nem kell véresen komolyan venni és minden egyes gramm fehérjét kiszámolnod ügyelj arra ,hogy napi 2800 kalóriát vigyél be, kb 140 gramm fehérjét és 300 gramm szénhidrátot (magasságod nem tudom ezért nem pontos) ugyanis ha nem eszel eleget akkor nem fogsz fejlődni mert ha nincs építőanyag akkor nem épül az izom.


A táplálék kiegészítőktől ne félj, nem szteroidok, egy tejsavó fehérje még a kezdőknél is jól jön, főleg edzés után és reggel zabpehellyel együtt.De a normális kaja mindig is a kiegészítők felett áll és állt.


Ha kedvet kaptál a súlyzód edzéshez akkor leírok egy kezdő átmozgató edzéstervet, heti háromszor csináld és mindig legyen egy nap pihenő az edzések között.


3x12 Guggolás (Ha nem megy súllyal akkor sajáttal)

3x12 Fekvenyomás (mell)

3x12 Hiperhajlítás (alsó hát)

3x12 letolás csigán (tricepsz)

3x12 Bicepsz (mindegy, hogy milyen kétkezes,egykezes)

3x12 vádlizás

3x12 vállból nyomás

3x12 mellhez lehúzás (hát)


[link] Ezen az oldalon rengeteg hasznos információt találsz, érdemes olvasgatni, szinte minden le van írva ami kezdőként felmerül benned


Mindig melegíts be, nyújtani edzés előtt ne nyújts túl sokat mert 'kihülsz', ha bármi kérdés merült fel benned akkor írj nyugodtan!

2018. máj. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!