Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nagy súly vagy izomerzet?

Nagy súly vagy izomerzet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Melyik hatásosabb izomepites szempontjából? A nagy súly de kevés izomerzet vagy a kisebb suly de teljes izomerzet?

Felhuzasnal pl. Inkabb nagy sullyal huzzal vagy koncentráljak a gerincmenti izmokra? Ugyan ez labnal es a többi izomnál is.

Koszonom


2018. máj. 6. 21:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Olyan max. súly, ami még "izomérzetet" okoz.

Ahogy nem sikerül szabalyosan, vagy bevonódnak érezhetően a segédizmok en visszaveszem a súlyt, akár egy edzésen/izmon belül is.

2018. máj. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%
Nagy súly. Erősödni kell, nem érezni. Felhúzás pont kivétel, mert annak az a lényege, hogy minél több izmot használj az emeléshez, ha a gerincedet akarod izoláltabban edzeni(aminek felhúzás mellett nincs értelme), arra ott a hiperhajlítás.
2018. máj. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Izomérzet .

Hiába a nagy súly,ha csak rángatni tudod,vagy nem is az dolgozik amit szeretnél,hanem bekapcsolódnak más izmok is jelentősen. Legalábbis szerintem .

2018. máj. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
#2 vagyok, azt hozzátenném hogy amíg szabályosan megy a gyakorlat, addig érdemes emelni.
2018. máj. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 palilaci ***** válasza:
Nagy suly. Szabalyosan. Izolalgatastol meg pumpalastol senki nem lett eros es izmos (naturalban).
2018. máj. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mindkettő!

Van olyan edzésterv, ami 2 db ,power' napot tart egy héten utána egy nap pihenő. Itt a lényeg, hogy kevés ismétlés de nagy súlyokkal (persze szabályosan). 3 db ,muscle upgrade', sok ismétléssel, de a power-napokhoz képest csak a súly 66% +/- pár %. Tehát ha power napon 100 kg-val guggoltál 3*5-t. Akkor muscle upgrade napon 65 kg-val kell 4*12-t. Most mondtam egy példát de ez az alapelve. Tehát egy héten belül van ,,nagy súly'' 2x és 3x izomérzet. (Haladóknak van egyébként)


A ,,nagy súlyos'' 2 alkalom -> 1x felsőtest, 1x alsótest


3x ,,izomérzet'' -> 1x hát + váll, 1x, alsótest, 1x bicepsz+mell+tricepsz.


Szóval én a mindkettő mellett teszem le a voksot. Kezdőknek talán a ,,nagy súly'' verzió ideálisabb alacsony ismétléssel.

2018. máj. 7. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amúgy létezik olyan ember, aki nagy súlynál nem érzi az izmot? Fura.
2018. máj. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a válaszokat.

Hat en pl. Labdázásnál, ha nagy súllyal dolgozóm, nem erzem annyira, persze majs befosok, de masnap nincs olyan erzesem a labamba mintha kisebb súllyal csinaltam volna de magasabb ismetlesszammal

2018. máj. 7. 09:51
 9/9 anonim ***** válasza:
Tök mindegy mit érzel, nagy súly kell és kész. Az se baj, ha más izomcsoportok is bedolgoznak. A többi izomcsoport pont annyit vesz le a terhelésből, mint amennyivel többet használsz a kelleténél, ergó még így is kellően meg lehet vele edzeni a célizmot.
2018. máj. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!