Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan edzek Ramadán idején?

Hogyan edzek Ramadán idején?

Figyelt kérdés

Ugye Ramadán idején (ami kedden fog kezdődni) napkeltétől napnyugtáig sem ételt enni sem italt inni nem szabad (már persze annak aki egészséges muszlim).


Hogyan alakítsam át az edzésprogramot, illetve hogyan szervezzem meg az egészet?


Mivel edzés után kell enni, ezért azon gondolkodtam, hogy jó-e az úgy, hogy napnyugtakor kezdem el az edzést, hogy utána egyből ehessek. De így meg akkor úgy edzek, hogy fél nappal korábban nem ettem-ittam semmit. Ez milyen hatással lesz az izomnönevélésre?


És egyébként igyekszem minél később lefeküdni, hogy később keljek fel (ez nem nagy kihívás, mert egyébként is éjjeli bagoly vagyok: lásd a kérdés kiírásának időpontját :D).



2018. máj. 10. 02:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hagyd ki.
2018. máj. 10. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
8 körül van napnyugta, ha utána valami könnyű kaját eszel, le tudsz menni még edzésre?
2018. máj. 10. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
"Hajnalban" tudsz menni? Sok kondi 6kor nyit reggel, ha odamész nyitásra és sietsz akkor fél 8-ra bégzel.tusolással együtt.
2018. máj. 10. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
egy naptol semmo nemnfog tortenni
2018. máj. 10. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A ramadan egy hónapig tart.
2018. máj. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

ez végülis egy időszakos böjt lesz akkor egy hónapig. Reggel,vagy este az mindegy,lenyomod az edzést és megeszed az egésznapi kajádat .

Bár előzetes rákészülés nélkül nem tudom,menni fog-e .:D

Vagy nappal alszol ,ha nem kell dolgoznod ,este lenyomod az edzést és éjszaka eszel normálisan ,mintha nappal lenne.

2018. máj. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ki kell tapasztalnod, neked hogyan jó. Van, akinek jóval hosszabb böjtjei vannak, mint egy nappal hossza és semmi gondja az edzéssel, izmosodással.

Ha neked edzés előtt kell az energia, akkor az esti edzés nem fog bejönni, de van, akinek az az ideális.

Maga az izom nem követeli meg, hogy gyakran egyél.

2018. máj. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Úgy ahogy nem Ramadánkor.


Segítek:


Az embernek nem kell egész nap zabálnia. A böjtölés természetes állapot minden egyes élőlénynél, ráadásul Ramadánkor ehetsz minden egyes nap (i.e., lesz valami a gyomrodban minden 24 órában).


Vannak emberek, akik izmosodnak és erősödnek OMAD diétán is. A Ramadán annál sokkal enyhébb.


Egyáltalán nem szükséges ennni minden egyes nap az erősödéshez, főleg ha bőven van még zsír rajtad. 12-15%-kal napokig böjtölhetsz 0 kalórián.


Vizet általában szoktak inni, de víz nélkül is sokkal tovább meg lehet lenni, mint azt igyekszenek elhitetni az emberekkel. Keress rá youtubeon a dry fasting-re, vannak emberek akik önszántukból se nem esznek, se nem isznak akár 10-15 napig is, és az égvilágon semmi bajuk nincsen.


A Ramadán ehhez képest semmiség.


A víz -- és nem a kaja -- miatt szerintem eddz nap nyugta után. Legyen benned kb. egy liter víz, és semmi bajod nem lesz az edzésen. Ami számít, hogy ne klóros-üres csapvíz legyen, hanem olyan, ami ténylegesen hidratál; i.e., van benne szódium és kálium.


Egyébként éppen a szódium és kálium miatt szokták javasolni az imámok, hogy a böjtölést datolyával, vagy "valami könnyen emészhetővel" törjék meg.



Egyébiránt:


Ha valami liberalista által írt provokatív kérdés, akkor irány vissza Arábiába-Amerikába a hülyeségeddel.


Ha ténylegesen európai származású, őszinte muszlim vagy, akkor meg semmivel sem vagy kevésbé otthon, mint a keresztények, és ne aggódj a retardált keresztények miatt, akik azt gondolják, hogy ő vallásuk bármivel "európaibb", mint az iszlám.

2018. máj. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Keress rá youtubeon az időszakos böjtre, van róla pár informatív magyar tartalom.
2018. máj. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#2


Igen, bármikor van lehetőségem edzeni a nap folyamán.


#6


Szerintem menni fog, mivel egyébként sem szoktam kettő-háromnál többször enni egy nap.


#8


:D Nem kamu. Magyar vagyok (magyar anyanyelvű), bár a liberálisok nem tartanak magyarnak, mivel nem Magyarországon születtem (ugyanis külhoni magyar vagyok).


==========


Tehát lényegében akkor ha megvan a megfelelő mennyiségű fehérje, akkor semmi gond nincs?

2018. máj. 10. 16:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!