Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nő folyamatosan a...

Miért nő folyamatosan a testzsírszázalékom, mióta edzek? 24N

Figyelt kérdés

Tavaly szeptemberben kezdtem el edzeni, heti 2x TRX, 1x körezdés, néha otthon is csinálok pár gyakorlatot (guggolás, fekvő, hasprés). Először novemberben mértük meg a testzsírt, az edzőtermi mérleg segítségével. Akkor 17% volt, emellé 57 kg voltam (170 centi magas vagyok). Januárban újra megmértük, akkor 61 kg voltam, és 25% volt. Tegnap ismét, és 31% (!!), 59 kg. Szerintem az 59 kg nem számít soknak 170 centi mellé... akkor viszont miért vagyok ennyire zsíros? :(

Nem eszek szemét kajákat, semmi édesség, sok zöldség, gyümölcs. Naponta legalább 2 liter vizet iszok.

Ezért nem értem ezt az eredményt, és eléggé el vagyok keseredve :(



2018. máj. 10. 12:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ránézésre is inkább vagy zsíros, mint izmos? Ezek a mérők nem a legmegbízhatóbbak, lehetnek eltérések, lehet hogy először mért kevesebbet mint a valódi, és azért tűnik úgy hogy zsírosabb lettél. Egyébként a sok gyümölcsben is van gyümölcscukor, amitől ugyan úgy lehet hízni.
2018. máj. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Inkább izmos-vékony vagyok ránézésre is. Nem mondanám egyik testrészem sem zsírosnak. Azt elfelejtettem a leírásból, hogy a zsigeri zsír 3% volt, ami az edzőm szerint jónak mondható.
2018. máj. 10. 13:17
 3/7 anonim ***** válasza:

Az ilyen mérlegnek azt sem szabad elhinni amit kérdez... Egy mérleggel nem lehet megmérni a testzsír %-ot.


Szinte a súlyod nem is változott viszont majdnem 2x annyi testzsírt mutatott a mérleg, azért ebből le kellett volna esnie hogy hülyeség amit a mérleg mutat plusz egy ilyen mutatvány elég durván meglátszana a tükörben is.


Mondjuk az edződ is elég hitvány lehet ha ezt nem mondja el neked vagy még el is hiszi amit a mérleg mutat...


Az egyetlen cucc ami tényleg pontos értéket mutat az a DEXA Scan dehát az nem az az árkategória mint egy fisifosi mérleg.

2018. máj. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Megnyugodtam :) köszi a válaszokat!
2018. máj. 10. 15:02
 5/7 anonim ***** válasza:
Az a mérleg egy szar, csak mondom.
2018. máj. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem értek hozzá, de 31% sok ilyen alkat mellett...
2018. máj. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A szemednek meg a centinek/tolómérőnek higgy inkább. Nincs előtte-utána képed ?

[link]

Csak nem vagy 30+-os, ha vékonynak látod magad.

2018. máj. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!