Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Úszás+tömegnövelés mehet?

Úszás+tömegnövelés mehet?

Figyelt kérdés

Hali

Tehát arról lenne szó,hogy jövő hónapban elkezdenék tömegelni,viszont a súlyzós edzés nem az én műfaj-om,ezért úszással akarok úgymond "izmosodni"

Arra gondoltam hogy nem nyomom meg annyira a dolgot,tehát csak egy kicsit vagyok kalória pluszban,mivel ugye nem akkora a terhelés mint egy súlyzós eddzesnel.

Helyesen gondolom?



2018. máj. 14. 07:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Tömeget csak súlyzós edzéssel tudsz sajnos felszedni.

Én vízilabdáztam 10 évig, és amíg nem kezdtem el súlyzós edzést csinálni, mindig szikár voltam. Persze betudható ez testi adottságnak, de tény, hogy az úszással inkább szálkásítani lehetne, tömegnövelni nem igazán...

2018. máj. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Úgy van, ahogyan a felettem író is mondja.


Az úszás a sportok királynője, majdnem mindent tud adni, amit egy sportágtól elvárunk, viszont tömeget nem lehet nagy mennyiségben felszedni vele.


Viszont azt gondolom, hogy az úszás mellett a (kondis) testedzés nagyon jó párosítás.


Nem szakemberként, csupán átlagpolgárként írom le a tapasztalataimat.


187 cm és 66 kg (!!!) voltam másfél éve 32 évesen. Világéletemben sovány voltam, magyarán semmi plusz nem volt rajtam, soha és sehol - úgy néztem ki, mint egy hernyó. Másfél évi úszás és edzés alatt 79 kg-ra izmosodtam, a magasságom nem változott.


- heti 2 alkalom 1 órás úszás, 4*15 perc, 1-2 perc pihenővel (mell, gyors és olykor hát), nem csak lazán, hanem rendesen, kicsit megfeszített tempóban;

- hétfőn: mell, tricepsz, láb, has (1-másfél óra);

- szerda: hát, bicepsz + alkar, láb, has (1-másfél óra);

- péntek: váll, láb, has (1-másfél óra);

- tömegnövelő-, fehérjeporok kizárva (a májnak, epének nem tesznek jót), csak természetes, szénhidrát, rost- és fehérjedús ételek.


Az eredmény nagyon lassan jött meg, de megjött:


- 79 kg üres gyomorral és belekkel,

- fix mell-, váll és hátizomzat,

- a karom nem lett sokkal izmosabb, de napokig kipattintva marad gyúrás után,

- egyenes hát, atletikus alak.


Az úszás a mell- és hátizomzatnak nagyon jó vázat tud adni, a gyúrással és kiegyensúlyozott táplálkozással csak meg kell tölteni anyaggal.


Számomra a cél az volt, hogy jó alkatom legyen (mivel vékony emberként jó potenciál volt benne). Nem leszek kolosszus, nem is akarok, a lényeg, hogy legyen jó rám nézni - most úgy ahogy, de elértem ezt a célt.

2018. máj. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!