Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Csirke rízs minden nap?

Csirke rízs minden nap?

Figyelt kérdés

Szóval eddig alig ettem rendesen,mivel diák vagyok,nincs keresetem,és a szüleim se olyan tehetősek,hogy minden nap külön csináljanak nekem kaját.

Viszont most nyáron elmegyek diákmunkára,és azt a pénzt,szeretném majd kajára fordítani.

A csirke-rízs kombinációtól lenne valamilyen bajom ha minden nap azt enném ?

Úgy jönnék ki a legolcsóbban.

Még így is ha ezt követem,akkor is csak 5-6 hónapig tudom tartani az étrendet,de legalább addig is jól ennék,nem egészségtelen kajákat.

16/f


2018. máj. 20. 12:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Nekem refluxom lett a sok száraz kajátol.

Egyébként azt edd ami jól esik.

2018. máj. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Hát jó,csak a töltött káposztától,meg az ilyen bolti cuccokból(szilvás gombóc stb) nem nyerem ki azt a tápanyagot ami a maximális fejlődéshez szükséges

Ma is anyukám grízes tésztát csinált,amit amúgy szeretek,de ugye nem túl jó fehérje forrás

Természetesen nem őket hibáztatom,mert nem csinálnak nekem minden nap külön kaját.

1.Nem is várnám el tőlük

2.Amint írtam meg se tehetik,hogy ilyeneket csináljanak nekem

Nem mintha tényleg mély szegénységben élnénk,de havi plusz 30-35 ezer forint már rá terhelni a számlánkra,ha nem több :/

2018. máj. 20. 13:32
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Havi 40000-ből már teljesen jó étrendet lehet össze hozni.
2018. máj. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz bajod tole, legfeljebb megunod.
2018. máj. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hát azért majd valamilyen csavart viszek bele a dologba,mivel gondolom eléggé meg lehet unni.

Köszönöm a segítséget ! :)

2018. máj. 20. 17:34
 6/12 anonim ***** válasza:

De miért pont csirke és rizs?

Egyél túrót, tojást, halat is.

Hajdina, köles, bulgur szintén jók a sima rizs helyett.

Aztán kéne vmi zöldség is hozzá, paprika, paradicsom, uborka, sárgarépa, saláta.

Illetve fontos, hogy egyél mindennap egy almát is.

De más gyümölcs is jó, de egy kevésre szükséged van minden napra.

2018. máj. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Tejtermékek kilőve,mivel laktózérzékeny vagyok :/

Mármint lehetne laktózmenteset,de az dupla áron van sajnos :/

A zöldséget megtudom oldani,mivel van kertünk.

Majd ültetek valamit szerintem

A hal még jó ötlet,úgy is szeretem

Köszi a tippet :)

2018. máj. 20. 18:00
 8/12 anonim ***** válasza:

Gyümölcs dehogyis kell, a zöldség persze ajánlott, én ennék néha némi olcsó olajos magvat és tojást, azzal már remekül fel lehet dobni a tápláékozást. S persze nem muszáj mindig rizs (s abból is többféle van, de van, aki akárhány évig sem unja meg a mindennapi fehér rizst, hisz nem magában s nem üres hússal eszi. fűszerek, szószok, zöldségek...), néha egy kis köles sokat jelenthet, szerintem remek, jóízű gabona. Húsból és mehet olcsóbb, ízesebb, parányit zsírosabb is, még akkor is, ha valamiért extrém mód kerülöd a telített zsírt, mivel azzal kitolnád a jobb táplálkozású hónapokat, mindenképpen bőven ellensúlyozva lenne ez az esetleges hátrány.


A töltött káposzta amúgy remekül hangzik tápanyagot tekintve. Hús, rizs, zöldség, zsír. Pöpec. A grízes tészta már más, de egy étkezésnél nem vész, ha nem sok a fehérje, azt beviszed máskor. Lehetne rosszabb is. Amíg a napodban van elég fehérje, zöldség, kalória s a tápanyagok zöme megvan s nincs is tele feldolgozott, nagyon egészségtelen vackokkal, nagy vész nem lehet.

2018. máj. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%
Soha a büdös életben nem ettem riszet, mert utálom. Tök mindegy mivel viszel be cht a hús mellé. Akár kristálycukrot is zabalhatsz csirke mellé a hatás ugyanaz...
2018. máj. 21. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Szergej55 ***** válasza:
Nem attól fogsz superman módjára fejlődni, hogy minden nap sokkal több fehérjét viszel be, mint arra doppingszerek nélkül szükséged lenne. 1,5-1,7g fehérje minden testtömeg kg-odra a hivatalos nyugati modern szakirodalmak szerint is elég, ráadásul annyi mindenből vihetsz be fehérjét, még töltött káposztából is, nincs azzal semmi baj, ha nem vagy extrém hízékony, bár ezt nem gyanítom a kérdés alapján. Nőni nem a kajától fogsz, ha az edzéseid amúgy nem megfelelőek, és nem tudod bennük biztosítani a progressziót. Na ez utóbbira az átlag kondisok 99%-a képtelen.
2018. máj. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!