Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nagyok a melleim?

Miért nagyok a melleim?

Figyelt kérdés

20/F, 180 cm, 80 kg.


Sziasztok. Az utóbbi időkben azt vettem észre, hogy kicsit nagyok a melleim, lötyögnek. Hasam is van.

Mitől van ez?

Csinálok minden nap dreppeket 2x25.


Utóbbi időkben vannak légzés problémáim. Allergiás vagyok, szedek ZODAC tablettát. Sok csalódás ért az életemben. Néha nem tudok mély levegőt venni, és néha faj a tüdőmnél vagy a szivemnél egy kicsit. Voltam kardiológián, minden rendben volt, az EKG is, minden. Eléggé stresszes típusú ember vagyok. De legjobban hypochonder vagyok, mindig “keresem” a bajt a problémát. Hallottam, hogy ha túlsúlyos vagyok, hogy lehet víz a tüdőmben, úgy meijedtem, hogy elkapott a pánik roham.



Mi a véleményetek? Voltak nektek hasonló problémák? Köszönöm szépen a válaszokat.


2018. máj. 29. 08:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi köze van a levegő vételnek a mell növekedéshez?

Simán csak több a súlyod mint kellene, és azért nőtt a melled is.

2018. máj. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az a köze, mert hallottam arról, hogy ha fújt és nehezen veszek mély levegőt akkor hogy attól lehet hogy víz van a tüdőmnél, és ez össze kevert engem, és aztán el kapott a pánik roham.
2018. máj. 29. 08:22
 3/4 anonim ***** válasza:

vagy kezdodo gyno vagy csak zsirlerakodas, csomot erzel a melledbe?

amugy a nehezebb levegovetel allergai mellet esetleg asthma lehet, menj pulmonologiara

2018. máj. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem vagy túlsúlyos.

A víz a tüdőben nem egészséges dolog, viszont annak nem csak ez a jele. Nem elől fáj a mellednél, hanem hátul a hátad. Emellett egy szerény lépcsőzéstől is kifulladnál, olykor lázad lenne, köhögnél, stb.

Asthma viszont lehet. Az okozhat légszomjat. A stressz pedig simán kiválthatta. A pánikrohamot meg a légszomj váltotta ki. Illetve a hipochondriás karakterjegyed.

A mell "lötyögése" attól lehet, mert nem vagy egy nádszál legyél. Alkati kérdés, hogy ki hova hízik. Azon túl hogy mindenhova, valahol frekventáltabb lesz. Erre csinálhatsz te millió plusz egy dreppet, akkor sem lesz tőle kisebb, nem leszel soványabb, stb. Ahhoz kalóra deficit kell, tehát kevesebbet/ mást kell enni.

Ha pánikoltál a túlsúly miatt érdemes azonnal diétára fogni magad. Mivel hogy még nem vagy az, de ezek szerint viszont nagyon zavar/zavarna. Szóval jobb elkerülni.

Az asthmára pedig érdemes felkeresni egy szakorvost. Ad inhalátort, az majd segít. Mondanám, hogy élj kevesebb stresszel, de ez irreális. Viszont akkor is érdemes erre odafigyelni. Ha másra nem is, a hipochondria mögött nem szervi, hanem külső tényezőket okolni. Ezt nehéz elérni, hisz alkati jellemződ, de ha sikerül sok problémádnak búcsút inthetsz.

2018. máj. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!