Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Érdemesebb lenne-e áttérni a...

Érdemesebb lenne-e áttérni a teljes testes edzésre otthon ha úgysem tudom biztosítani magamnak a 100 gramm fehérjét egy napra?

Figyelt kérdés
Azért gondoltam erre, hogy teljes testes edzést végeznek 2-3 szor mert akkor jobban menne a testformálása, na egy ilyen atlétikus külsőm lenne én így gondolom, ha meg osztott lenne akkor csak egy héten egy izmot edzenék meg és nem lenne annyira intenzív az egész testre mint a teljes.

2018. jún. 12. 10:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi köze a edzés felosztásnak a feherje bevitelnek.Elárulom semmi.Feherje ugye ami az izmokat épít ha nem tudod be vinni a feherjét amire szükséged van skkor lassabban fog menni az izom építés.
2018. jún. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de most a másik kérdésre nem reagáltál! Ha teljes testes edzést végeznék ugyanennyi fehérje bevitellel akkor a testem jobban formálódna ugye itt többször kevésszer megedzenénk az egész testet ott meg csak 1 szer
2018. jún. 12. 11:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Nehezen világosodott meg, mit is akarsz, de nagy tévedésben vagy.

Az osztott edzéssel nem heti egy izmot edzünk, hanem mindet, csak nem ugyanazon a napon (s nem is heti 3-szor).


A fehérjebevitel és az edzés típusa nem függ össze. Ha izmosodni akarsz, rendes fehérjebevitel kell (akkor is, ha nem, de nagyobb aktivitással és izomtömeg növeléshez kicsit több).


Egyél fehérjét. 100 grammot nagyon könnyű bevinni ételből. Ha semmi pénzed s a legócskább menzakaját eszed, na akkor talán elhiszem, hogy nem megy, egyébként nem.

Vagy ha allergiás vagy az állati fehérjékre és a hüvelyesekre, a szójára s az olajos magvakra, nos, akkor is nehezedik, de még mindig megoldható.

Lehet, hogy ebben nem vagyok elég empatikus, de 100 gramm fehérjét csak akkor nem viszek be, ha nem akarok és akkor sem sikerül mindig. Étrendváltoztatással meg kell tudnod oldani.

Vagy ha elég kicsi a súlyod, éppenséggel kevesebb is elég lehet jó eséllyel.

2018. jún. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Azért gondoltam erre, hogy teljes testes edzést végeznek 2-3 szor mert akkor jobban menne a testformálása, na egy ilyen atlétikus külsőm lenne én így gondolom, ha meg osztott lenne akkor csak egy héten egy izmot edzenék meg és nem lenne annyira intenzív az egész testre mint a teljes."


Igazából mindegy, hogy hogy trükközöl, ha nincs meg a makró, akkor csekk egy bizonyos fokig fogsz fejlődni. Ezt nem lehet kijátszani sehogy sajnos. Több izom építéshez több fehérje kell. Esetleg úgy, ha mondjuk nem minden izmot építenél (azaz nem mindenre edzenél), akkor elég a kevesebb makró

2018. jún. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi infókat
2018. jún. 12. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!