Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szálkásítsak tovább, vagy...

Szálkásítsak tovább, vagy elkezdjek tömegelni?

Figyelt kérdés

Eddig mindig kövér voltam, 20%, vagy feletti volt a tzs-m.

Most már szálkásítok egy ideje és sikerült leadnom több mint 10kg-ot.


Már nem vagyok kövér, viszont még mindig van rajtam zsír. Szerintem kb. 15% lehet a tzs-m. Izom az gyakorlatilag szinte semmi, erőben pedig a kezdő-középhaladó szinten vagyok. Tehát elég gyatra a helyzet.


Most így nézek ki:

[link]

[link]


Láthatjátok, ahogy írtam, semmi izom. Viszont zsír még van, olyan fedettnek nézek ki a képeken.


A zsírt összetudom csípni a hasamon és a hátam alján is:

[link]

[link]


Szerintetek mihez kezdjek, leadjam ezt a "kevéske" zsírt, vagy nekikezdjek egy tömegelésnek?


Nem akarok újra kövér lenni, de engem az is zavar ahogy most vagyok, semmi izommal.



2018. jún. 30. 16:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Tömegelj, de kontrolláltan, különben rögtön be fogsz hízni. Alap anyagcseréd 15%-ával legyél kalóriával legyél pluszban.


Biztos vagyok benne, hogy rosszul edzel. Itt tudsz letölteni neked megfelelő edzéstervet.


[link]

2018. jún. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lassú tömegelés menjen, és tényleg változtass valamit az edzésmódodon.
2018. jún. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hogy érted, hogy erőben középhaladó vagy?
2018. júl. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ez az edzéstervem, nem tudom mi benne a rossz:


A nap:

Guggolás 5x5

Fekvenyomás 5x5

Evezés 5x5

Tricepsznyújtás fej mögött 3x8

Vádli ülve 3x8

Lábemelés 3x8


B nap:

Guggolás 5x5

Felhúzás 1x5

Mellről nyomás 4x5

Vállvonogatás 3x8

Bicepsz francia rúddal 3x8

Farmer séta 3x30mp


Felosztás az ilyen A-B-A, majd következő héten *A*-*B*-*A*


Az *A* nap ilyen:

Guggolás 5x5

Fekvenyomás 5x5

Evezés 5x5

Vállvonogatás 3x8

Bicepsz francia rúddal 3x8

Farmer séta 3x30mp


A *B* nap pedig ilyen:

Guggolás 5x5

Felhúzás 1x5

Mellről nyomás 4x5

Tricepsznyújtás fej mögött 3x8

Vádli ülve 3x8

Lábemelés 3x8


A súlyt ez alapján a videó alapján emelem: https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=I4lNG7qjASo


Őszintén nem tudom mit rontok el..


#3, azt hogy kezdő-középhaladó vagyok erőben, azt úgy értettem, hogy már nem is vagyok teljesen kezdő, aki kis súlyokkal dolgozik, de még nem is edzek olyan hatalmas súlyokkal sem.


Szóval most ez az erőszintem:


Guggolás 110kg 5 ismétlés


Felhúzás 130kg 5 ismétlés


Fekvenyomás 80kg 5 ismétlés


Mellről nyomás 50kg 5 ismétlés


Evezés 70kg 5 ismétlés

2018. júl. 1. 09:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Talán az a baj, hogy csak a súlyt emeled, az ismétléseket pedig nem. Az szép hogy 110kg-mal guggolsz, de csak 5-öt, ami kevés. mire elkezded már végeztél is. 8 és 12 között kéne csinálni, hogy intenzívebb legyen az adott gyakorlat. Szerintem vegyél vissza annyit a súlyokból, hogy ne könnyen, de sikerüljön olyan 8-10 ismétlés minden gyakorlatnál. Így az izom többet dolgozna, és emiatt jobban is fejlődne.
2018. júl. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nincs baj az 5×5 módszerrel. Naturálban sok idő kell, hogy tömeget pakolj fel, főleg akkor, ha olyan vagy, hogy lassabban is izmosodsz az átlagnál. Próbáld ki az 5×5 periodizációs módszert. Kiegészítő gyakorlatokat rakhatsz bele.
2018. júl. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!