Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Érdemes teljesen gyengén...

Érdemes teljesen gyengén edzőteremben edzenem, vagy előtte még otthon? Hogyan legyen edzéshez energiám? Tanácsok?

Figyelt kérdés

18 vagyok, amikor gyerek voltam, szerettem sportolni és jó is voltam benne. egy idő után viszont szinte teljesen abbahagytam, meg el is törtem idők közben mindkét karom is, így mégjobban legyengültem. az elmúlt olyan 5 évben mindig elkezdtem edzeni otthon, de ezek az időszakok egyre rövidebben voltam, egyre kevésbé is voltam motivált. Kb mióta gimiben vagyok, teljesen legyengültem, én vagyok az osztályban a leggyengébb. vékony vagyok, nem súlyfölöslegről van szó, viszont szinte egyáltalán nincsen semmi izmom. amint a nyár elkezdődött a kezembe akartam venni az egészet, és újra elkezdtem edzeni, de most eldöntöttem, hogy nem hagyom abba. rendesem csináltam otthon, de sajnos mindig nagyon gyorsan kifáradtam. Nem eszek szemétkaját, és cukros üdítőt sem iszok, igyekszem egészségesen enni, de egyszerűen nincs energiám edzés közben. Futásnál is, a már nagyon rövid kis távon belül is egyre kevesebbet bírok. Most pedig néhány napja lebetegedtem, és mikor ma visszatértem az edzéshez, alig bírtam néhány gyakorlatot csinálni. Kezdjük ott, hogy már eleve csak egy testtájra bírok edzeni, azután teljesen kifáradok. Amire edzek most, az a láb és fenék, ezeket utálom magamon a legjobban, és mindig is utáltam, hogy tesin csak én maradtam le futásnál.

Annyira szeretnék javulni, és egyre jobban bírni, ahelyett ahogy most egyre kevésbé bírom. Tudom, nem várhatom el ilyen gyorsan a változást, de úgy érzem, hogy minden nap a nagyon kevésnél is kevesebbet tudok, és így nem haladok sehova, csak csalódott vagyok a romló teljesítményem miatt. Az edzőteremben talán hatásosabban tudnék izmokat szerezni a súlyzott gépekkel, de nem tudom hogy érdemes-e ilyen gyenge kondícióba odamennem, de így egyszerűen nem érzem a teherbírásomban és az izmaimban a változást. Hogyan bírhatnám tovább az edzéseket? érdemes edzőterembe mennem? bocsi a hosszú részletezésért. a tanácsokat nagyon megköszönöm!


2018. júl. 6. 21:12
 1/2 nemaRendőrség ***** válasza:
0%

Első fél évben megháromszorozódott az "erőm". Érdemes elmenni edzeni.


De semmi baromság mint a crossfit, smith gép vagy calisthenics. Kardiót is felentsd el, majd később foglalkozol azzal(igazából ha nem burstösen futsz(sprint és kocogás váltogatva gyorsan) akkor nem is kardió, hanem kb semmi).


Egyél 2g proteint testsúly kilónként(ha 60kg vagy akkor 120g protein). Használd ki, hogy kezdőként nagyon hamar nagyok sok izmot tudsz építeni. Egy kanál protein por edzés után meg egy este.


Heti 2-3 edzés hetente elég lesz,kezdőként nem is fogsz bírni többet. Ilyenkor még szétbontani sincs értelme, minden edzésen csinálj mindent.


Fontos, hogy előtte bemelegíts, utána pedig nyúts(kezdőként úgysem fogsz, majd rájössz hogy miért is kell, ha úgy bedurran egy izmod, hogy nem fogod tudni megmozdítani pár percig).


3*10 mindenből(legjobb ha a 10. már nem is sikerül). Ha megvan a tíz könnyen akkor emeld a sújt.


Elején egy edzőpartner sem ártana, ha nincs senki akkor a teremben kérj meg valakit, 98% hogy örömmel fog segíteni, és elmondja hogy szerinte mi a tuti (legyen nagydarab mert akkor tényleg az a tuti)

2018. júl. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem a sajattestsuly se lenne rossz kezdésnek, mint tolodzkodas,huzodzkodas, fekvőtámasz stb.Lehet nehezíteni gyűrűvel,igy a stabilizalo izmok jobban dolgoznak.Ezekkel idovel osszetudsz hozni egy esztétikus kinézetet,de nem egyről a kettőre.Kell hozza 1,5-2 év.Amennyiben nincs kedved terembe jarni erdemes beszerezni ezeket a dolgokat 30-40 ezerbol kihozod es szerintem eleg jo kis edzéseket tudsz csinálni vele.Nyilvan jobban izmosodnal súlyzós edzessel,de nem mindenkinek fekszik az.Ezzel is jol tudsz fejlodni ha a te eseted nezzuk es az erőt is jol noveli.
2018. júl. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!