Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan csináljam az edzésemet?

Hogyan csináljam az edzésemet?

Figyelt kérdés
Olyan 3 hónapja elkeztem edzeni, azóta tolom az edzést. És lenne pár kérdésem ha lehet szeretnék mindeggyikre választ kapni! (Ha 1-2-öt ki felejtennék akkor azt a válaszokba még leírom) 179 centi vagyok jelenleg 70 kiló. Ha sokat eszek 1 nap akkor valóban jobban nő az izomzat , és minnél magasabb és több a testtömegem annál jobban számit az izom és annál erősebbet üt... ? És az igaz , hogy egy budy buildinges sem edz 1 nap 1 óránál többet mert akkor nem a tápagyagot használja, hanem az izmot? És ha egyik nap bicepszre meg lábra edzek. Másik nap meg tricepsz,has,mell,stb ez igy is megfelel? És proteines csokit edzés előtt vagy edzés után érdemes enni? Olyat halottam , hogy edzés után 72 óráig épit a táplálékbol az izom. És az is számit amiket az edzés napján előtte eszek! Nem tudom , hogy ilyen magassággal mennyi kilóra lenne érdemes fel mennem , hogy ne legyen rajtam sok felesleg?! És látszodjanak a hasamon kis kockásodások.... Persze ha ezek tényleg igazak?!

2018. júl. 28. 14:58
 1/4 nemaRendőrség ***** válasza:

15 éves vagy?

Na menjünk végig a dolgokon

Igen, ha rendesen eszel(nem sokat, csak sok fehérjét) akkor jobban nő az izom


"minnél magasabb és több a testtömegem annál jobban számit az izom és annál erősebbet üt"

Ezt nem értem


"És az igaz , hogy egy budy buildinges sem edz 1 nap 1 óránál többet mert akkor nem a tápagyagot használja, hanem az izmot?"

Nem. Lehet, hogy egy órát edz, lehet hogy többet. Attól függ meddig bírja/mit csinál

Az igaz, hogy bizonyos idő után már nem ajánlott, de az inkább azért van, hogy ne terhelje túl az izmot.

Általánosságban azt tudom mondani, hogy addig edz még izzadsz, ha már nem akkor elég volt.


"És ha egyik nap bicepszre meg lábra edzek. Másik nap meg tricepsz,has,mell,stb ez igy is megfelel?"

Ez így elég borzalmas felosztás. PPL-t ajánlom.


"És proteines csokit edzés előtt vagy edzés után érdemes enni"

Cukrot edzés előtt, proteint edzés után. Csoki helyett olcsóbb és jobb a fehérje por


"Olyat halottam , hogy edzés után 72 óráig épit a táplálékbol az izom. És az is számit amiket az edzés napján előtte eszek"

Inkább 24-48 órát szoktak mondani, de ez egyénfüggő. Illetve edzés után rögtön egy kis protein szintén jót tesz, órán, félórán belül


"Nem tudom , hogy ilyen magassággal mennyi kilóra lenne érdemes fel mennem , hogy ne legyen rajtam sok felesleg?! És látszodjanak a hasamon kis kockásodások"

Testépítők váltogatják a tömegelést és a szálkásítást. Mikor tömegelünk akkor megnövesztjük az izmokat, de nő vele a háj is(lényegében így gyorsabban nő az izom), szálkásításkor pedig leadjuk a hájat(és egy kis izmot is)

2018. júl. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem valami kamu cikkeket olvashattál, mert ebből szerintem semmi nem igaz.🤣

Viszont alapokat rendbe kellene tenned. Ami a legfontosabb, az az hogy megfelelő mennyiségű és minőségű étkezés nélkül nem tudsz izmot növelni, sem zsírt veszíteni. Ezután jön az edzés és a pihenés. Nincs az az ember aki annyit tudna segíteni itt neked hogy ne legyen több kérdésed. Tedd rendbe az alapokat azzal hogy elolvasol egy erről szóló könyvet. Én a sárga kapszulát ajánlom neked, abból nagyon sok kérdésedre (talán az összesre) választ kapsz. Le is tudod tölteni, vagy online elolvasni.

2018. júl. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azt , hogy minnél magasabb és több a test tömeg... Ezt úgy értettem , hogy aki magas azon az izom jobban szét osztodik , az erősebb ütésre meg az alap erőtt értettem tehát nem az izmot! “Attól még , hogy valakin alig van izom még lehet erős tudtommal”
2018. júl. 28. 15:38
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen,a magas embereknek nehezebb dolguk van,hogy jobban meglátszódjanak az izmaik
2018. júl. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!