Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 2 felé vagy 3 felé osztott...

2 felé vagy 3 felé osztott edzésterv lenne az ideális?

Figyelt kérdés

Szeretnék erős és izmos is lenni, viszont ahhoz kéne egy edzésterv is.

Kezdő vagyok, viszont nem most kezdtem. Nincs rajtam sok izom és erős sem vagyok.


Eddig 5x5-ös terveket csináltam és most itt tartok erőben:


Guggolás: 95kg

Fekvenyomás: 70kg

Felhúzás: 120kg

Mellről nyomás 45kg

Evezés 65kg



Ezek 5 ismétlések. Láthatjátok, nem vagyok valami erős a 80kg-os testsúlyomhoz.


Ezeket a súlyokat már több mint egy éve nem léptem át, sőt volt amikor ennél erősebb is voltam.

Olvastam, meg videóban is mondták, hogy ha elakadunk, akkor próbáljunk meg izmot növelni, azaz növeljük a volument.


Viszont megfogalmazódott bennem az a kérdés, hogy ha ilyen gyenge, kezdő vagyok akkor nem fejlődnék-e tovább az 5x5-ös tervekkel.



Én erre a 2 opcióra gondoltam:

1. egy 2 felé bontott 5x5 terv ---> Icf 5x5

2. egy 3 felé bontott terv, magasabb volummennel, kicsit több gyakorlattal ---> Push-Pull-Leg


Szerintetek melyik lenne a legjobb választás, esetleg tudtok 3. opciót?



2018. aug. 5. 13:21
 1/5 anonim ***** válasza:
PWB kezdő edzésterv!
2018. aug. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A masodikat valasztanam egyertelmuen. Az 5x5 nem alkalmas kifejezett izomnovelesre, az eroemelok is felmennek 8-12-re, amikor kifejezetten izmosodni akarnak.
2018. aug. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1, köszi megnéztem a tervet. Viszont ez miért lenne jobb mint pl. az ICF?


#2, neked is köszi. A 3 felé bontottat már rég elkezdtem volna, csak az fog vissza, hogy ritkán vannak a gyakorlatok.

Ezt úgy értem, hogy míg az ICF-ben pl. heti 3 guggolás van, itt a 3 felé bontottba csak heti 1-2.

És én úgy gondolom, hogy ha valamit többször csinálok, gyakrabban, akkor jobb leszek benne, tehát könnyebben tudom növelni a súlyt, erősebb leszek és nagyobb súlyokat tudok majd alkalmazni, főleg az alapgyakorlatoknál.

Erről mit gondolsz?

2018. aug. 5. 15:31
 4/5 anonim ***** válasza:
Pont azért mert van benne izomnövelés specifikusabb tartomány is, guggolásra és fekvenyomásra. Plusz nem 5x5, hanem helyette van egy AMRAP széria ami sokkal jobb, mert látod, hogy mikor érdemes növelni a súlyt. Na meg a felhúzás is nagyobb volumennel van benne, mint az ICF-ben. 1x5 az szerintem intenzitásban sem túl jó kezdőknek, meg így kevés alkalom is van gyakorolni.
2018. aug. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az fix, hogy nem lehet heti 3x 5x5-ot guggolni normalisan, kisebb sulyt fogsz hasznalni. Egy idoben 2x guggoltam, 2 het utan mar kb 10kgt csokkent a 8 ism.maxom a masodik edzesre, es utana kovetkezo heten sem ment mar az eredeti suly.
2018. aug. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!