Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért fáj a kulccsontom ha...

Miért fáj a kulccsontom ha rárakom a rudat elölguggolásnál?

Figyelt kérdés
160-170kg körüli súllyal guggolok,de elölguggolni csak max 55kg-val tudok de azt is úgy,hogy karból tartom mert nem tudom kiemelni.Súlyemelő fogással megfogni se bírom mert letöri a csuklómat,keresztezett fogással is leejtem.Ki se tudok emelni nagyobb súlyt mert szétnyomja a kulccsontomat.

2018. aug. 9. 02:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha 55 az elolguggolasod, akkor a sima guggolas kozel sem lehet 170 (vagy nem szabalyos).

Aki elbir 160-170kgt a hatan, annak kb 55tel vallaznia kell, nem hogy nem birja el.

A fajdalom pedig attol lehet, hogy nem is a kulcscsontra kell rakni a rudat, hanem a vallra. Kulcscsontra nem is szabad, 200kg mar meg is repesztheti (ha nem tori el). Biztosan rossz a tartasod, mert ha jol fogod a rudat, nem is lehet karbol tartani. A felkarnak kb vizszintesnek kell lennie.

[link]

2018. aug. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Vállra 80kg-t 2x ki bírtam nyomni fej fölé.Nagyobb súllyal megy mint az elölguggolás.

Ha nem karból tartom akkor felállásnál megindul a rúd lefelé és a könyökhajlatomnál köt ki.Már üres rúdnál is.Súllyal meg lehetetlen.Ki se vírom emelni

2018. aug. 9. 12:24
 3/3 Szergej55 ***** válasza:
Mobilitás a kulcsa ennek is, mint sok másnak. Nyújtani kell a csuklót mozgató izmokat, de a vállövet sem árt kezelésbe venni. Mellen guggolásnál a kar semmit sem tart a súlyból, csak támasztja a felhúzott vállakat, a keresztezett fogást én nem erőltettem, nem éreztem annyira biztonságosnak, most már pedig lételemem a súlyemelő fogás, mert súlyemelő lettem közben.
2018. aug. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!