Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lábedzéshez muszáj guggolni?

Lábedzéshez muszáj guggolni?

Figyelt kérdés

Üdv!

Naturál "testépítőként" (inkább hobbista, akinek tömegnövelés a célja) muszáj guggolni ha lábnapot tart?

Az a gondom, hogy már kondizok egy ideje, de még soha nem guggoltam súllyal. Senki nem mutatta meg, hogy kell szabályosan, nincs edzőtársam se, így annyit tudok elméletben amennyit videókból és leírásokból tanultam (plusz súly nélkül magát a mozdulatot próbálgattam tükör előtt).

Most pedig elgondolkodtam, hogy vajon szükséges-e a comb megedzéséhez? Nem lehet kiváltani combfeszítő, combhajlító és lábtoló gép (abból van többféle most a hagyományos 45 fokosra gondolok) használatával? Mert számomra logikusnak tűnik, hogy a comb "eleje" és "hátulja" is dolgoztatva van, plusz a lábtoló egy nagyon hasonló mozdulat a guggoláshoz. Csak itt nem dolgoznak stabilizáló izmok (alsó hát), nem kell egyensúlyozni stb.


Ha valaki guggolás helyett ezeket végzi az is hatékony combedzés? Vagy van valami ami miatt guggolás nélkül nem tudom teljes mértékben megedzeni a lábam? (Vádlizni persze külön szoktam.)

Tömegnövelés a célom, étrend rendben van. Erőemelő sem szeretnék lenni, inkább hobbi szintű testépítő, tehát a lehető legnagyobb izomtömeg a lehető legkisebb testzsírral a célom, plusz ugye arányosság.

Érveket-ellenérveket tudnátok írni a guggolás mellett/ellen?



2018. aug. 9. 23:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
a lábtoló egy vicc
2018. aug. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Lehet arra is akkora súlyt rakni, és úgy edzeni, hogy annyira nem lesz vicces. Még például a TSM módszer szerint edző Páldi Gábortól is rendszeresen látom, hogy a guggolás mellett lábtolózik. Mikor felrak rá 500 kilót és azzal nyomja, az nem kis teljesítmény.
2018. aug. 10. 23:40
 13/16 anonim ***** válasza:
Erősen ajánlott. Azi edz, az legyen már képes egy összetett mozdulat végrehajtására.
2018. aug. 11. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:

Ha akarnád, akkor magadtól gyakorolnád, attól hogy megmutatják még kell évekig csiszolni a technikát...

Ha meg nem akarod, akkor kiírod ide a kérdés, és kerülgeted a guggolást..Ha tömegelsz és ilyen okosnak teszed magad az eddigiek alapján, akkor már olvasnod kellett volna, hogy guggolásnál nincs jobb egy tömegelési időszakban... Egyszerűen csak kerülgeted az eredményt.

2018. aug. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
BRINGA!!!:D hajra
2018. aug. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

a guggolás jó és praktikus gyakorlat fejleszt sok mindent , de csak egy határig. persze nehezíthető ez is -ott van a sissy guggolás pl profiknak-

de egy szint után , amit kevesen fognak elérni innen , ez sem fejleszt teljesen.

Van pl az a gyakrlat hogy egy nagy súlyra kötelet trszel és úgy kell felemelned a lábujjaidal összeszorítva a mellkasodig .

Nem kell ennyire extrémnek lenni , de akinek a célja pl az olimpia vagy nagyobb erőemelő verseny néha iyleneken is gondolkodjon el.

2018. aug. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!