Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy szabályos egyenes pados...

Egy szabályos egyenes pados fekvenyomásnál kell homoritani?

Figyelt kérdés
Értem, hogy pl. versenyek szabályzata megengedi a homoritást, de tiszta, szabályos edzés szempontjából (és sérülés elkerüléséből is) mi a követendő? Hogy homoritunk a hátunnkal vagy teljes felületén felfekszünk a padra?

2018. aug. 16. 23:01
 1/4 Szergej55 ***** válasza:
Homorítani azért jó, mert sokkal jobban stabilizálja a testet (ugyanis ekkor feszíteni kell a lapockát és a gerincmerevítők is feszesek), mintha csak felfekszünk és elterülünk, mint béka az úthenger alatt.
2018. aug. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

és a hasad sem árt fesziteni ua a stabilitás miatt, de 40kg vagy alatt ez nem jon elo, ha felette vagy akk nem vegeztel meg soha a maxodnal edzesnel, mert ez hozza rendesen


gyorsan: calisthenicsezek vagyis evente 3szor nyomok fekve..., 50kg nehez volt, kiprobaltam a normalis fekvenyomast utana 60is laza, vagyis erdemes hasznalni,


71kg vagyok, és 27tolodzkodast nem lazan, de nyomok, vagyis nem valsz h ne menne ki a 80kg, és megis 50-el szenvedtem


de a homoritas nem azt jelenti mint amikor a maximumot probaljak dongetni, boven eleg ha youtubon nezed h ki hogy csinalja aki kicsit izmosabb

2018. aug. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2-es folytatas stabilabb vagy, vagyis nehezebb leserulni,
2018. aug. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az izom fejlesztese szempontjabol kicsit jobb a homoritas nelkuli, serules megeloze szempontjabol pedig a homoritasos.
2018. aug. 17. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!