Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez így jó elképzelés?

Ez így jó elképzelés?

Figyelt kérdés
1 éve edzek, feljött rám 13 kiló. kb most vagyok 16-18testzsírnál és ilyen testzsírral már nem igazán érzem jól magam. 80kiló vagyok. Azt gondoltam tavasz elejéig felmegyek 86kilóig, havi 1 kiló hízással. Aztán nyár elejére leszálkásítok, szóval 90napom van kb 18testzsírról 10-12ig. Úgy terveztem heti 0.5kiló fogyás, és összesen lesz akkor 6kiló fogyás. Ha mind zsír lenne akkor lenne 11 testzsírom, de mivel úgyse mind zsír lesz így ilyen 12-13ra tippelnék hogy lemegyek. Mit gondoltok? Mehetne mondjuk heti 0.75kiló fogyás is?
2018. aug. 18. 22:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Kezdőknél azt szokták mondani havi egy kiló izom jöhet naturálban az első évben, utána évben kb ennek a fele.

Nálad 13 kilóval egy év alatt ez kb teljesült is. Ha még 6 kilót szeretnél (feltételezem izomba) az lenne még egy év edzés. Tavasz eleje még 6 hónap szóval kb 3 kiló tiszta izom jöhet. Persze jön zsír is, víz is szóval lehetsz 86 kiló is februárban, csak zsírosabb formával.

Utána pedig ha nagyon drasztikus diétába kezdesz akkor naturálban sok izom is lemehet. Én mindenképp egy óvatosabb diétába kezdenék, hogy ha tovább is tart de több izom maradjon meg.

Gondolom a strandra akarsz jól kinézni jövő nyáron ezért a diéta. Én azt mondom ne a számokat nézd elsősorban, ha már úgy érzed nagyon zsíros vagy akkor kezdj el szálkásítani, és addig menj le amig nem tetszik a forma. Ott pedig próbáld szinte tartani.

2018. aug. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jobban átgondolva inkább a 0.75kg fogyás lenne jó, mert ha csak zsírt vesztenék lennék 8 testzsíron, de mivel ez lehetetlen, így kb így lenne meg a 10-12testzsír.
2018. aug. 18. 23:00
 3/6 A kérdező kommentje:
Okés, köszi a tippet! De amúgy nem lenne jobb ha csak havi 0.5kiló tömeg jönne tavaszig? Mert ugye már csak kb fél kiló izom jöhet havonta.
2018. aug. 18. 23:02
 4/6 anonim ***** válasza:

Én azt mondom 16-18 testzsírnál már érdemes óvatosan tömegelni. Szóval annyi kalóriaplusz legyen, hogy fejlődjenek az izmaid de ne nagyon zsírosodj már.

A -0.75kg/hét diétában szerintem kicsit gyors, elvileg fel kiló felett már izom is megy le.

A helyedben mindkettőt óvatosabban csinálnám. Óvatosabb tömegelés, hogy ne sok zsír jöjjön fel, majd egy óvatosabb szálkásítás, hogy izom ne menjen le sok.

2018. aug. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Itt van egy kép, mit gondoltok 16-18 között van?

[link]

[link]

[link]

2018. aug. 18. 23:22
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát körülbelül ott.
2018. aug. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!