Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Felső fogású húzódzkodásnal...

Felső fogású húzódzkodásnal elég ha az áll a rúd fölött van?

Figyelt kérdés
Továbbá miért van hogy néha felső fogásnál nagyon bedurran a bicepsz em?

2018. aug. 29. 09:15
 1/3 A kérdező kommentje:
És az baj esetleg ha a 3-4 szériánál az utolsó ismétléseket erőltetem?
2018. aug. 29. 09:27
 2/3 anonim ***** válasza:

Persze, nem kell vagy muszáj mellig húzódzkodni, arra ráérsz később ha már nagyobb ismétlésszámokkal dolgozol. Az egyfajta nehezítés.

Egyébként én mindenképp beszereznék egy erős gumiszalagot, mert ilyen kis ismétlésszámokkal nagyon lassan fogsz csak fejlődni. Legalábbis saját tapasztalat. Ha gumiszalaggal elég magasra tornázod az ismétlésszámot akkor már anélkül is tudsz majd 8-akat húzódzkodni.

Megesik, hogy az edzés végére elfáradok, én is szoktam kippingelni(lendíteni lábbal és hasonlók), de ezt fogd fel úgy mintha bukásig edzenél, és az nem jó. Nem szabad minden edzés során eröltetni.


Volt, hogy 3 hónap alatt nem fejlődtem semmit ismétlésszámban(3x5 volt a max) és ez baromira lelombozott, ekkor nekiálltam egy edzésprogramnak, amivel izmot nem növeltem, de az ismétlésszámokat és az egómat igen. Ezt alkalmaztam, másfél hónapig csináltam, 3x12-ig jutottam vele: [link]


Egyébként nem ajánlom azt a csalást, hogy mikor nem megy ki a gyakorlat akkor vadul felrántod az álladat, egyrészt mert felesleges, csak magadat hitegeted azzal, hogy az állad a rúd fölé ért valójában ugyanannyira húztad magad fel mintha nem csaptad volna hátra a fejed, másrészt rohadtul nem egészséges a nyaknak.


Azért durran be felső fogásosnál a bicepszed, mert valójában még nem bírja a hátad, ezért a bicepszed veszi jobban igénybe.

2018. aug. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Elnézést, fáradt voltam és valahogy a 3-4 szériát, ismétlésnek olvastam. Szóval vedd semmisnek az ismétlésszám növelő részt.
2018. aug. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!