Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Általában miért az alacsony...

Általában miért az alacsony termetű emberek kezdenek el testépíteni? Ezzel akarnak kompenzálni?

Figyelt kérdés
Nem kellenek ellenpéldák, persze, hogy vannak, de én a teremben meg a versensyeken is azt látom, hogy az ilyen töpszli 170 centi alatti kis sza.rok vannak többségben.
2018. szept. 6. 07:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nnem, hanem ezzel akarnak borsot törni a nagy lóbaszók orra alá.
2018. szept. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Az ismeretségi körömből is zömében az alacsonyabb pasik gyúrnak, némelyikről tudom, hogy önbizalomhiány miatt kezdte el.
2018. szept. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Versenyeken azért vannak többségében az alacsonyak, mert rajtuk sokkal jobban látszik a tömeg.
2018. szept. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Szergej55 ***** válasza:
Lehet benne valami. Versenyen inkább a 165-180 közöttiek indulnak, gyaníthatóan nekik általában jobbak a törzs-végtag arányaik, mint az alacsonyaknak (rövid végtagok) vagy magasaknak (túl hosszúak).
2018. szept. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

Aki 170 alatt van az már egy kis sz!r?

Énis 190 vagyok de eszembe nem jutna ilyet mondani. Szóval szerintem vegyél vissza egy picit mielött egy kis 170 centi alatt sz!r földhöz vág

2018. szept. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%
Azért mert ők arányosabbak. De egyszer szerintem menj oda egy ilyen "töpszlihez" és kerdezd meg tőle de ugyanebben a stílusban :)
2018. szept. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

Igen, lehet benne valami. Egy magasabb srác kisebb eséllyel érzi, hogy szüksége van az önbizalom növelésre, amit a testépítés adhat.


Én pl. 2 méteres vagyok, de nagyon vékony voltam, ezért kezdtem edzeni. De egy gimis jó barátom meg azért, mert csak 168 cm magas volt és ő már magában ezt akarta kompenzálni.


Persze nem csak ez jár az ember fejében folyamatosan, hogy "én akkor most kompenzálok", miközben testépít, de ott van biztos.

2018. szept. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül kompenzálnak, lehet, hogy csak szeretnének egy szép, izmos, erős testet. Vagy maga az edzés is jót tesz nekik. Vagy egészségtudatosak és fontosnak találják az edzést, akkor is, ha sosem jutnak el arra a szintre, hogy mások megcsodálják a kigyúrt testüket...


Plusz amit írtak, hogy hatásosabban tud kinézni az alacsonyabb embereken a tömeg, erről már sokszor olvastam itt, nyilván van benne igazság.

2018. szept. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja, simán lehet kompenzáció. De nem lehet általánosítani se, mert sok magas ember is edz.
2018. szept. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mi másért? Mindenki kompenzációból kezdi el. Csak van aki férfiasodni, van aki hízni, van aki fogyni, ki erősödni, ki szebb lenni/tetszeni szeretne. A miért-et, kizárólag embere válogatja.

Amúgy én az 1.70-et még nem tartom annyira vészesen alacsonynak, hogy ilyen jelzőkkel illessem, úgy ahogy az 190-es embert sem találom lóba*ónak.

Az mondjuk más kérdés, hogy az ő fejükbe milyen kép él erről.

2018. szept. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!