Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hízással kapcsolatban. Melyike...

Hízással kapcsolatban. Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szóval 172 cm magas, 65 kiló vagyok, de szeretnék legalább 10-15 kilót felszedni. Eddig egy időben szedtem a zöld Jumbot, mondjuk sikerrel, mert előtte 55 kiló voltam... de annyira cukros, hogy borzasztó. Gondolkoztam a Jumbo pro-n, bár nem tudom mennyivel jobb, talán kevesebb a CH benne, meg több a fehérje. De most olvastam, hogy lehet jobban járnék, ha 100% whey proteint szedném Full Force SuperCarb Fast-tal, mellé pedig multivitaminnak Mega Daily One Plus. A táplálkozás fogjuk rá, hogy rendbe van, 3 műszakban dolgozom, szóval tudok napi 4-5-ször étkezni, csak össze-vissza. Fizikai munkát végzek, tehát inkább ez mellé tudom szedni őket. Melyikkel változattal járnék jobban szerintetek, vagy mi mással?
2018. szept. 9. 10:11
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg VitarGo? ezt lehagytam
2018. szept. 9. 10:21
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nincs értelme gyors szénhidrátokat (cukrot) enni. A jumbo, meg a legtöbb tömegnövelő tele van cukorral, a supercarb fast az sima szőlőcukor.

Olyan mintha ledöntenél pár deci kólát, csak talán kevesebb szinezékkel.

Ha tudsz 4-5 alkalommal kajálni egy nap, akkor egy normális tömegnövelő étrendet is tudsz tartani. A sima tejsavófehérje koncentrátummal semmi baj, azt nyugodtan igyál napi 1-2 turmixot, ha csak azzal tudsz elég fehérjét bevinni. Ha azzal sincs meg elég fehérje, akkor nyilván sok értelme nincs.

Szénhidrátot pedig lassú ch-kból vigyél be, pl rizs, zabpehely stb.

Multivitamint vegyél nyugodtan, annak van értelme.


R.

2018. szept. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Majd mindjart mondjak h egyel hust rizzsel az mit számít hogy valaki dolgozik, családot tart el, biztos van ideje arra, hogy egész nap a kaját főzze...


Amúgy tej, zabliszt, mogyoró, banán esetleg fehérje összeturmixolva és kész a tökéletes tömegnövelő.

2018. szept. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ki mondta, hogy főzzön egész nap?

Gondolom egy ebédet eszik a gyárban(?) vagy bármilyen munkahelyén az ebédszünetben, ott tud kérni húst valami normális szénhidrátforrással.

Reggelire tud sütni tojást, kb 10 percig tart megcsinálni, 1 darab tojásban van úgy 6-7 gramm fehérje, és kb 100 kalória. Én napi 8-10 tojással a fehérjebevitelem harmadát/felét megoldom.

Vacsorára jó a túró/Cottage cheese, az kész van, nem kell vele semmit csinálni, 20 dekában simán van 20-25 gramm fehérje. Szénhidrátnak jó a puffasztott rizs, azzal se kell semmit csinálni csak megenni.

Melóba lehet még vinni 1-2 fehérjeszeletet ha kell, 2 perc alatt megeszi, az íze is jó, és van venne kb 20 gramm fehérje.


Ha mindenképp tömegnövelő turmixot akar valaki csinálni, akkor a zabliszt tényleg jó, mellé meg egy adag fehérje.

2018. szept. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A gond inkább munkába lenne, 30 perc szünetünk van összvissz egy műszak alatt, főtt kaját ott nem nagyon van időm enni, szendvicseket szoktam, banánt, joghurtot vinni, meg csokit. Egyébként én is közben utána olvastam jobban, tényleg felesleges megvenni ezeket a Ch-kat, sokan írják, hogy fehérjeturmixba teszik a zablisztet, vagy valamit amiben magas a Ch. Meg inkább az zavar, hogy ugye 3 műszakban az étrend borul, hisz ha délelőttös vagyok reggelire nem eszek főttet, de ha pl éjszakás után megyek haza, akkor a reggelim tulajdonképp a vacsora, akkor meg tudok főttet enni :) Szóval akkor szerintetek elég a fehérjeturmixba ilyen zabliszt, meg mellé a vitamin?
2018. szept. 9. 13:11
 6/15 anonim ***** válasza:

"Majd mindjart mondjak h egyel hust rizzsel az mit számít hogy valaki dolgozik, családot tart el, biztos van ideje arra, hogy egész nap a kaját főzze..."


Hát pár millióan főznek magukra szerte a nagy világba és még tudják oldani. Tasakos rizst marha nagy kihívás megfőzni, csirkemell dettó, fűszer, vaj ez az lesütöd kész. Egyszere 2 napi adagot főzök, férfi létemre megoldom magam. És igen an család, dolgozom, intézek ügyeket stb...


Akarat kérdése csupán.

2018. szept. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Az nem baj ha 3 műszakban dolgozol. Az egész napi tápanyagbevitel számít, nem szükséges 3 óránként enni.

De ne csak a zablisztre es fehérjeturmixra alapozz, mert étrend nélkül az nem elég.

Egy adag turmixban van 20-25 fehérje. Neked kell tömegeléshez úgy 120 gramm naponta. Nagy részét pedig szilárd kajából kéne fedezni.

2018. szept. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
igen, tudom, hogy önmagában nem elég. a napi etkezes rendbe lesz, legalabbis igyekszek betartani, mar osszeallitottam nagyjabol mit hogy fogok enni, csinalni, csak megis rendszertelen lesz, mert ha egyik heten igy eszek, a kovetkezon maskepp kell, a harmadikon meg megint mas, hisz nem ugyanabban az idopontban eszek. csak ez lesz a rossz, maskor is alszik az ember, pl ejszskas muszsk utan nappal bazi rossz aludni, maskepo alszok, mint ejszaka.
2018. szept. 9. 15:00
 9/15 A kérdező kommentje:
bocs az elírásokért, telefon...
2018. szept. 9. 15:01
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem a legideálisabb már egészség szempontjából, ha össze-vissza időpontokban tudsz enni, de fejlődni így is lehet.

A lényeg, hogy egy 24 órás periódusban vigyél be elég kaját.

Nem baj, hogy egyik héten ezt éjszaka tudod megtenni, másik héten meg nappal. Csak edd meg ez a lényeg.

Ha pl reggel 6-tól 2-ig dolgozol, akkor eszel egy reggelit 6 előtt, valamit eszel melóban és a többit 2 óra után eszed meg. Következő héten 2-től este 10-ig dolgozol, akkor reggeltől kora délutánig tudsz kajálni, eszel egyet melóban, és 10 után még egy vacsorát (mondjuk Cottage cheeset).

Ha meg 10-től reggel 6-ig dolgozol, akkor 10 előtt eszel, meló közben egyet, meg 6 után. Gondolom ha éjszakázól akkor a maradék 16 órának a nagy részét nem alvással töltöd. Tehát hazamész 6 után és alszol délig, 1-ig, utána megint ott a délután és az este hogy egyél.

2018. szept. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!