Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mikorra várható a súlycsökkenés?

Mikorra várható a súlycsökkenés?

Figyelt kérdés
Szálkásításba kezdtem pár hete, 600-700 kalória deficitbe vagyok, egyik hétvégén viszont buli volt és ott nem figyeltem oda a kalóriákra, akkor kb. +2000-et vittem be de azutáni napokban még nem nőtt a tömegem, a kérdésem tehát az hogy kb. hány nap múlva jelentkezik a hatása annak ha egy adott nap pluszba vagy minuszba vagyok?

2018. szept. 28. 17:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Legalabb megdobtad a plusz kaloriakkal az anyagcseredet kicsit es visszatoltottel. Nem szamit 1 nap belefer ritkan, de en ha igy csinalok dieta alatt akkor annyival tobbet kardiozok. Pl tudom hogy majd elmegyek este valahova es ott lecsuszik majd 4 sor, akkor eszek 250 kaloriaval kevesebbet es iszok 4db sort ami fejenkent 250 kaloria, es kardiozok 750 kalorianyit, szoval ugyan ott tartok, mintha nem toetent volna csalonap.
2018. szept. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha deficitben vagy, azonnal bontogatja magát a test, máshogy nem jut energiához, de a mérlegen ezt nem látod azonnal, hiszen kilókat ingadozik a testsúly.

Persze előre nem tudhatod, mennyi a tényleges deficit, ez nem számítható ki, ráadásul folyamatosan változik, a mozgás energiaigénye is ismeretlen s az is változhat, a test kevesebből megoldja a megszokott mozgást...

Ha tényleg van 6-700 kcal deficit, néha pedig erős nap, akkor is fogynod kell vagy heti fél kilót, úgyhogy néhány hét után esélyes, hogy lásd a mérlegen. Hónapok alatt pedig muszáj, még ha izmosodsz kezdőként, akkor is, hiszen az izom lassabban jön.

2018. szept. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
vasárnap délután 2 órakor.
2018. szept. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen a deficit kiszámítása nem olyan egyszerű. Azt olvastam hogy átlagos aktivitás mellett testsúlykilógrammonként 35 kcal kell így számoltam a 106kg-ra 3710-et ehelyett ettem olyan 3000-3100-at néha 1-1 csalónappal, és valóban így is megy lefele a súlyom eddig 1 hónap alatt kb. 3kg lement, most 103 körül vagyok csak tényleg a vízfogyasztás miatt is 2 kilós ingások vannak egy napon belül is.
2018. szept. 28. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!