Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tapasztalt edzős? Kondiban,...

Tapasztalt edzős? Kondiban, edzesterv?

Figyelt kérdés

186 cm, 72kg, 22F vagyok. Járok kondiba, futni(5-6nap/hét) , csak akkor van étvágyam ha járok edzeni, mellesleg keveset eszem, ha nem megyek.

Mindenre edzem, kicsit megtestesedni, illetve mit egyek.

Nem akarok testépítő lenni, csak hogy jobban érezzem magam, megfelelni magamnak.

Étrend, esetleg tanács, mindent eszek, de proteint nem szedtem még, lehet az kellene...?



2018. okt. 1. 15:29
 1/4 anonim ***** válasza:

izmosodni, tömeget felszedni, többlet kalóriával lehet.


nem tudom a pontos kalória igényedet (mozgást is beleszámolva)


de kellene enned kb. 135-150g közti fehérjét, az lesz kb 540-600 kcal

a kcal igényed 15-30%-ának megfelelő zsírt (tegyük fel, 3000 kcal-al már pluszban vagy), akkor kb.600kcalnyi zsírt, a maradékot pedig szénhidrátból kitölteni.

de rengeteg tömegnövelő étrendet találsz a neten. Próbálkozni kell, ha nem mennek fel a kilók, akkor emelni a szénhirdáton a fehérje és zsír változtatása nélkül.


A fehérjeporok és tömegnövelők csak akkor jöjjenek szóba ha nem tudod megenni a napi adagod normál ételből, mivel ezek csak kiegészítők.

2018. okt. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem akkor ez a baj, mert nehezen eszek ennyi, gondolom össze van szűkülve a gyomrom.

Egy átlagos napom reggel munkába menet megeszek valami peksutit, egy fánkot pl.

10 kor egy másikat de van hogy mindkettőt 10kor ha reggel nem sikerül.

Délben vagy egy Döner/Gyros vagy otthonról valamit (rántott hus, rizs/krumpli vagy pörkölt stb, normális adag), 3 órakor ha van valamim akkor azt is (1 fánk /Győri keksz, ami van nálam, csoki stb), utána ha haza érek 6 fele akkor eszek megint valami átlagos mennyiségű kaját mint pl ebédre, de utána már nem igen de ha 6 kor nem sikerült akkor 9 fele eszek valamit, vagy 2 szelet melegszendvicset.

Ennyi úgy a napirendem.

Húsból mikor hogy van marha/sertés/csirke, de hét napból, hatszor van főtt kaja. Lehet több húst kellene ennem és kevesebb krumpli/rizs...?

Illetve zöldség/gyümölcs mennyire kell?


Köszönöm előre a válaszod!

2018. okt. 1. 16:18
 3/4 A kérdező kommentje:
Illetve edzés előtt/után erdemes-e enni?
2018. okt. 1. 16:19
 4/4 anonim ***** válasza:
Minőségi kaját kell enni! nem szaros cukros, mű kajákat
2018. okt. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!