Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az evezés vagy a súllyal...

Az evezés vagy a súllyal húzódzkodás a jobb hátgyakorlat?

Figyelt kérdés

2018. okt. 24. 08:34
1 2
 1/16 Lazy Lover ***** válasza:
79%
mind2
2018. okt. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
41%
a hát egy nagy izomcsoport, minnél több gyakorlatot végzel rá annál jobb, csináld mind a kettőt
2018. okt. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
48%
Minél több gyakorlat, annál jobb? Ügyes vagy.
2018. okt. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Egy bőven elég, és az evezés sokkal jobb. Több gyakorlat felesleges.
2018. okt. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Kicsit más a 2 gyakorlat, ezért érdemes mindkettőt csinálni.
2018. okt. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

3

Bocsánat, csak én úgy vagyok vele, hogy ha edzeni megyek akkor edzek, bicepszre ami kissebb izomcsoport arra se 2 gyakorlatot csinálok....

Ha elhatározom, hogy elmegyek edzeni, igyekszek minnél több gyakorlatot beiktatni, főleg a nagyobb izomcsoportokra, mint a hát és a láb. Nem érzem, hogy le lennék fáradva, vagy rendesen átmozgatnám 2-3 gyakorlattal. Ami egy kicsit is másabb szögből mozgat meg, vagy pár izmot jobban bevon szerintem nem épp felesleges. Lehet te azt csinálod, hogy felhúzás, evezés és le is van tudva a hát. Ha szép hátat szeretnél sajnos enyivel nem lehet megúszni. Az evezés és a húzódzkodás másképp mozgatja meg a hátat, ha nem is egy napon, de nem árt mind a kettőt csinálni szerintem.

A minnél kevesebb gyakorlatos edzést meg szerintem maradjon meg a kezdőknek és talán a szinten tartóknak. Aki meg fejlődni szeretne az nem 2 gyakorlattól fog.

2018. okt. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
64%
Nem tudod máshogy leterhelni az izmot. Egy izom megfeszülni és elernyedni tud. Inkább csinálj több sorozatot abból a gyakorlatból, ami a legjobban teterheli a célizmot. Nem kell itt, sőt inkább felesleges izolátor ferenckedni.
2018. okt. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Az evezés folyamatos progresszióban fel tud építeni egy nagy hátat.A húzódzkodás pedig egy remek képesség és erő gyakorlat,de nem épít akkora hátat önmagában mint az evezés.
2018. okt. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
De miért nem?Huzódzkodásban is tudom növelni a súlyt
2018. okt. 24. 20:48
 10/16 anonim ***** válasza:
Azért, mert az evezés sokkal jobban ellátja a hátizom feladatát, mivel a felkar hátrahúzása a funkciója.
2018. okt. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!