Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nyak mögül nyomást rúddal el...

Nyak mögül nyomást rúddal el lehet végezni 2 egykezes súlyzóval?

Figyelt kérdés
Szinte ugyanaz a mozdulat. Ugyan azt a hatást fejtik ki?
2018. okt. 27. 19:26
 1/6 Norton Oomen válasza:
Lehetetlen produktívan elvégezni 2 db. egykezes súlyzóval az adott gyakorlatot, hiszen az egyensúly nem lesz statikus, ez által rögtön sérülést szenvedsz nagyobb súly alatt. Kisebb súllyal pedig nem lesz elegendő az impulzus és nem kerül megfelelő stimulálás alá az izom.
2018. okt. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Szergej55 ***** válasza:
Lehetni lehet, de én általában ragaszkodom a rúdhoz, kézisúlyzóval centikkel rövidül a mozgástartomány.
2018. okt. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az összes nyak mögül és nyak mögé végzett gyakorlat kivégzi a vállat hosszútávon. Ez tény, így van, akárki akármit mond. Viszont az egykezessel végzett rossz gyakorlatok még így is mindig jobbak, mint a rúddal végzett rossz gyakorlatok.

Én a V alakban fogott egykezes súlyzós mellből nyomást javaslom.

Ha viszont kizárólag az életszerűtlen, izolált izomépítés érdekel és az ízületek egészségét teljesen skipeled, akkor nem helyettesíthető.

2018. okt. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#3 akkor milyen gyakorlatot lehetne csinálni ami helyettesíti a nyak mögül nyomást és egézséges?
2018. okt. 28. 16:58
 5/6 anonim ***** válasza:

Inkább félig mellből nyomd V alakban tartva a súlyzókat, úgy hogy a V csúcsa feléd mutat. Ez sokkal természetesebb a vállnak. Még jobb, ha magad mellől indítod, felkapod, mint a bicepszezésnél csak fordított fogással, aztán kinyomod.

Nekem még kellemesebb, ha teljesen befele fordítva nyomom ki, azzal a fogással, mint amikor bicepszezel, az tuti nem koptatja.


Amúgy a vállnak sokkal szélesebb funkcióköre van, mint amit a gyúrósok használnak: tedd magad elé a karod, mintha a kuksid akarnád megvakarni. Aztán emeld ki oldalra, mintha jelentkezni akarnál matek órán. Na ezt a gyúrósok sose edzik, pedig rohadt nagy tartomány.

2018. okt. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én is szoktam használni azt a kuksi vakarost, úgy hívják hogy oldalemelés. Ezt döntött törzsel is szoktam.
2018. okt. 28. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!