Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Normális, hogy a mentális...

Normális, hogy a mentális fáradtság miatt nem megy úgy az edzés?

Figyelt kérdés

Veletek is előfordul ilyesmi? Irodai munkavégzés után szoktam általában eljárni edzeni, de mivel mentálisan fáradt vagyok egy kínszenvedés az egész. Amikor hétvége van, de leginkább amikor szabadságon vagyok akkor sokkal több energiám van és sokkal jobban megy.


Ez mennyire normális?


2018. okt. 30. 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze, szerintem teljesen normális. Időnként velem is előfordul.
2018. okt. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A szellemi/mentális elfáradás ugyanúgy kihat fizikailag is. Én ha olyan munkába vagyok amikor fizikailag is oda kell tennem magam, rakodás például, meg persze mellette végezzem az irodai teendőket is akkor ige csak kivégez minden téren, és mire hazaérek már semmihez nincs kedvem. Ha csak szellemi munkát végzek, mert éppen csak az van arra a napra akkor még úgy ahogy bírom az otthoni gyűrődést, házimunka, stb... de külön edzés nem mindig jön össze, mert addigra hulla leszek. Persze egy kis futás, meg úszás jól szokott esni még fáradtan is. De erősítés már nem.
2018. okt. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem a mentális fáradtság NAGYON erősen kihat a fizikai teljesítőképességemre s persze a hangulatomra, lelkierőmre is. Ez teljesen normális.
2018. okt. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Fura ez,mert engem csak az tud megviselni,ha nem tudom kitermelni azt a pénzösszeget amit akartam.Ez annyira meg tud viselni,hogy teljes letargiába tudok süllyedni.Ha viszont hozom amit elvárok,akkor 10órát is pöröghetek úgy tele leszek energiával,hogy lazán edzek is még utána.Tehát lényegében a stressz ami meg tud viselni.
2018. okt. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nézd, ideális esetben délután 14-17 között edzel egy kiadós ebéd után...de az élet nem ideális. Ameddig tanulsz,addig lehet erre keményen koncentrálni.

A komoly gyúrósok jelentős része vállalkozó vagy a szüleivel él és más dolga sincs 8 óra munka után.

Eleve este érsz le edzeni, akkor már a szervezet pihenne...

Nálam 5-10 kilót jelent alapgyakorlatokban, ha délután megyek le.

2018. nov. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!