Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ti mit szoktatok inni edzés...

Ti mit szoktatok inni edzés mellett és mennyit?

Figyelt kérdés

Én egyelőre nem fehérjeporozok, meg semmi... Minden fehérjét próbálok hagyományos módon bevinni.

Tejet nem fogyasztok, mert megy tőle a hasam, pedig nem vagyok laktóz érzékeny.

Szóval inni jobb hijján ilyen (elvileg) 100%-os gyümölcsleveket szoktam, pl. Hohes C-t...

Abból általában napi 1 litert és még hozzá 0.5 liter szénsavmentes ásványvizet.

Viszont azt hallottam, hogy még edzés nélkül is MINIMUM 3 liter folyadékot kéne bevinni, de nekem egyszerűen nem megy annyi.


Ti hogy vagytok ezzel?


2018. dec. 20. 00:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
víz,tea,kalória mentes üdítők (izesített víz, kóla light) kb 3-4L
2018. dec. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Ezekben a gyümölcslevekben nincsen hozzáadott cukor...

Hogy pl. egy 1 literes 34% pink grapfruitlé, 33% almalé, 31.2% narancslé, 1.8% acerolalé crossoverben mennyi a természetes cukor azt nem tudom...

De nem hinném, hogy annyi mint az azonos mennyiségű kólában.

2018. dec. 20. 14:04
 13/19 A kérdező kommentje:
Ja és 74 kg. vagyok, 172 cm mellé.
2018. dec. 20. 14:05
 14/19 anonim ***** válasza:
89%

A 100%-os gyümölcslé remek ötlet, ha hízni akarsz. Nézd meg a cukortartalmát.

Egyszerűen vizet igyál és kész. Ha edzés közben nem fogy el minimum 0,7-1 l, akkor azt jelenti, hogy nem edzettél rendesen.

2018. dec. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Víz, üres tea, kávé (mivel az utóbbi is literszámra megy olykor, nem elhanyagolható. nyilván nem tömény). 3-4 liter inaktívan is sokszor megvan, egyetlen edzés (kis visszafogott itthoni kezdő) erre máris rádob egy litert s akkor még nincs is nyár vagy kardió.


1 liter extrém gyors cukros vizet eszembe se jutna meginni, de biztos van, akinek remek energia. Nekem nem, bár ízlik a jó gyümölcslé, minden évben veszek legalább egy literrel, egy részét lefagyasztom és beosztom... Ha már gyümölcs, inkább harapom rendesen, rostokkal, úgysem bízom túlzottan az élelmiszeriparban, minél több lépcsőt kihagyok, annál jobb.

2018. dec. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Bocs, rosszul írtam.

Nem egyenlő a kóláéval, hanem a kóla 11 gramm, a gyümölcslé 9 gramm.

2018. dec. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt írtad le. Ebben is itt van, hogy 100 ml-ben 9,2 g cukor van. 1 literben 92 gramm cukor. Az mindegy, hogy hozzáadott cukor vagy gyümölcscukor. A cukor az cukor, makrotápanyag szempontból a szervezet nem tesz különbséget.


Idd, ha jól esik. Csak tudd a hatását, mennyi van benne és ne áltasd magad azzal, hogy ez teljesen oké.

2018. dec. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Vízből olyan 2,5-3 litert. Edzésen szintén vizet, kb. 1 litert/edzés.
2018. dec. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Vizet, gyümölcslevet, némi EAA porral.

Nincs gond a natúr formában jelenlevő gyümölcscukorral.

2018. dec. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!