Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzhettem volna többet szerint...

Edzhettem volna többet szerinted? Nem adtam bele mindent? 1 éve csinálom.

Figyelt kérdés

Tavaly Karácsonykor 103 kilós kövér voltam, de előtte volt ilyen 106-107 is a felső csúcs. Utána január közepén kezdtem el edzeni és életmódot váltani. Júniusra lefogytam 24 kilót, 79 kilóra, az volt az alja, most azóta már visszajött valamennyi, de ez már izomban, azt látom, épp 83 kg vagyok. Persze még messze vagyok az izmos alkattól.


Otthon edzek, fekvőtámasz, lábemelés, guggolás, illetve őszig híd, ősz óta húzódzkodás mióta vettem húzódzkodó rudat. Mindig összeroskadásig csinálom az adott gyakorlatot, tehát amennyit bírok belőle 3 sorozat alatt egyenletesen és utána pár napig izomlázom van az adott részen.


Ugyanazon gyakorlat között viszont simán szoktam pihenni 4-5 napot is. Szerinted ez sok? Tehát két fekvőtámaszozás között ennyi idő telik el, vagy két guggolás, stb között. Máshol viszont azt olvastam, hogy vannak akik minden nap fekvőtámaszoznak, vagy hogy ugyanazt az edzést 2-3 naponta csinálják. Én viszont úgy érzem kell az a 4-5 nap, mire teljesen regenerálódik az izom. Szerinted gyakrabban is edzhetnék?


2018. dec. 28. 22:21
 1/2 Drazicc ***** válasza:

Az első bekezdéssel kapcsolatban, ennek a folyamatnak sosincs vége amíg szereted csinálni. Tömegnövelés majd szálkásítás követik egymás


Uccso bekezdés: Jól csinálod, 4-5 nap kell az izom regenerálódásáig, vannak azért kivételek mint a has vagy a vádli, amelyeket amúgy is megterhelünk szinte állandóan a gravitáció miatt, tehát azokat az izmokat akár naponta lehet edzeni. Hallani olyan bajnokokról akik naponta 3szor (!) edzettek ugyanarra az izomcsoportra, de ez egy szélsőséges példa. Nem hiszem, hogyha pl kétnaponta hátaznál akkor izmosabb lennél, mintha négynaponta, sőt olyankor felléphet a túlledzettség veszélye, amivel pont az ellentétjét éred el.

2018. dec. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem szép eredményt értél el és jól csinálod.
2018. dec. 30. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!