Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az gond ha felhúzást nem...

Az gond ha felhúzást nem csinálok, de többi alapgyakorlatot csinálom evezés, guggolás, fekvenyomás stb?

Figyelt kérdés
Amúgy testépítés szempontjából miért jó a felhúzás?
2018. okt. 31. 22:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Amúgy testépítés szempontjából miért jó a evezés, guggolás, fekvenyomás stb.?


Na azért jó a felhúzás is...

2018. okt. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mert ragyogóan megerősíti a hát alsó részét, valamint a comb-és csípőizmokat, és meg a csuklyát is. Szerintem nem jó ha kihagyod
2018. okt. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem gond, nagyon megerőltető és kockázatos (értem azt, hogy nincsen kockázat ha tökéletes a technikád, de a legtöbb amatőr testépítőnek baromira nem az) gyakorlat a felhúzás, nagyobb súlyokat lehet vele megmozgatni mint bármi mással. Én is 1 évig nem végeztem, 2 hete kezdtem el csinálni és a kedvenc gyakorlatom lett.

Törzsemeléssel pótolhatod.

2018. okt. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Szerintem nem sok értelme van növekedés céljából.

Csuklyára mindképp kell vállvonogatás,combra ugyanúgy guggolás és combhajlító feltétlenül kell.Alsóhátra sem a legjobb csak izometrikusan kap terhelést és nem mellesleg alsóhát és a gerinc könnyen belerokkan.

2018. okt. 31. 23:16
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az alsó hát funkciója a stabilizálás. NEM IS SZABAD MÁST, CSAK STATIKUS TERHELÉST KAPNIA.

Amúgy meg az izomerősítő hatása mellett a tesztoszteron szintet emelheti, amit a többi gyakorlat nem igazán zesz meg.

2018. nov. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem értesz hozzá.

Trapéz felsőre (csuklyára) nem edzünk külön, mert totál felesleges. Úgy sem tudod kizárni a hátedzésből, illetve egy átlagos bicepsznél, avagy vállnál is kap. Olyan mint az alkar.

A combhajlító úgyszintén vicc. Guggolás, felhúzás és kitörés után eszed ágába nem lenne ilyen bohóckodásokat végezni, mint lábfeszítő, lábhajlító, avagy combközelítő combtávolító gép. Aztán valaki még nekiáll és végzi ülve, állva és fekve is. Vicc. Ahelyett hogy guggolna normálisan, mondjuk két stílusban.

A felhúzás általánosan erősít. En bloc a hátsó láncot. Ha másért nem is, időspórolásért megéri.

Még ha azt mondtad volna, hogy a guggoláshoz nincs kedved... Akkor tudnánk írni, hogy mehet a lábtolás különféle variációkban és a kitörés aztán az helyettesíti. De a felhúzást nem ilyen egyszerű. Egy csomó gyakorlat kell és még úgy sem az igazi.

Az pedig hogy belerokkanna valaki szintén botorság. Ha gyenge az alkar izmaid húzódzkodj többet, lógj akár törülközők segítségével és hamar erősödik. Ha a derekad gyér, akkor pedig nem árt ráfeküdni a coretréningre és az is hamar ráncba szedi magát. Én kvázi meztelenül csinálom a deadliftet és 180 a vége, ami a testsúlyom messze több, mint kétszerese. Egy biszettes felhúzás, mondjuk húzódzkodással vagy evezéssel párosítva olyan szintű terhelést ró a szervezetedre, hogy mikor végzel gladiátornak fogod érezni magad.

2018. nov. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Azért fontos,mert a guggolás: Brutálisan megemeli a természetes tesztoszteron szinted. Ennek a növekedése nélkül meg bohóckodhatsz, 2-4 év után megragadsz egy szinten és vége.


Másrészt nem az alsóhátadat edzi, hanem az egész hátláncot.


Harmadrészt NEM, nem gond. Ha fentieket elfogadod, ate dolgod. Guggolj keményen, az is hasonlóan sokkolja a hormonháztartást.

2018. nov. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

" alsóhát és a gerinc könnyen "


Jobb,ha tudod. Ha nem figyelsz a megelőzésre, akkor a bicepszezésbe is belerokkan a könyököd, az üléstől meg érelmeszesedést kapsz.

2018. nov. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ja, bocs. elírtam. :D

A csontjaid meszesednek el.

2018. nov. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Trapézizomra igen is kell edzeni nem elég ráa felhúzás.Felhúzás jó combhajlítóra de nem a legoptimálisabb megoldás kell külön combhajlítóra edzeni ez kb. Olyan mintha azt mondanád nem kell karra edzeni mert mell meg hát edzésen kap sajnos nem így van.Alkarra nem sokat ér a felhùzás szórítás erejét ne keverjük a testépítésbe.Marad az alsóhát amire szintén nem kell ekkora terhelés na itt lehet mondani hogy erre elég a guggolás vagy evezések,ha meg valaki specifikusan alsóhátra akar edzeni akkor ne olyan gyakorlatot válasszon ahol rengeteg súly hat rá és a gerincre és rengeteg más izomcsoport elveszi a terhelést.

Nem értesz hozzá:)

2018. nov. 1. 14:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!