Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha nem tudok elég szénhidrátot...

Ha nem tudok elég szénhidrátot bevinni, azt mennyire lehet jó zsírokkal pótolni?

Figyelt kérdés

Ha jól értem kb. 2x annyi kalória van 1 g zsírban, mint 1 g szénhidrátban (pontosabban 9 és 4 kalória), én most pl. napi 20 g lenmagolajat és 10 g tökmagolajat innék, akkor az a 30 g zsír megfelel 67 g szénhidrátnak, ami pl 85-90 g rizsben van benne, ami már majdnem egy teljes étkezéskor bevitt rizs adagom. Jól számolok? Vagy jól értem a dolgot?


Nehezen hízó/izmosodó vagyok, ahogy nézem a napi 5-6 testsúlykilogramm/g szénhidrát a minimum nekem, ami elég sok rizst/zabot/hüvelyest jelentene.


2019. jan. 4. 20:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Tészta?
2019. jan. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Energiának jó a zsír is, persze, nyilván a tápanyagoknak azért meg kell lenniük (bár azok zömét bizonyára nem a rizsből viszed be).

Bevett dolog emelni a zsírt, ha valaki nem bír elég szénhidrátot enni, de azért a főtt rizsnél akadhat töményebb szénhidrátos étel, ami neked megfelel. Vannak opciók.

2019. jan. 5. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Olajos magvak. Abban mindkettőből van bőven. :)
2019. jan. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!