Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A tej jó fehérje forrás?

A tej jó fehérje forrás?

Figyelt kérdés

Olvastam a GOMAD diétáról. Meg kell inni napi 4 liter tejet. 2400kcal, 120g protein, 200g szénhidrát és 120g zsír.

Ez elég jól hangzik nem?


https://www.youtube.com/watch?v=agYIUXymVAw



2019. jan. 7. 22:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
35%

Igen, napi 1,5 néha 2 liter lecsúszik.


Nem hiszek ebben az új keletű marhaságban, hogy kitalálták nem embernek való... Dehogynem való embernek, nagyapáink is eléltek vagy 90 évig, utolsó éveikben is tele voltak erővel. Most meg milyen egy nyugdíjas, elég csak rájuk nézni...


Egyszóval a tej tele van fehérjével, vitaminokkal, nem utolsó sorban jó zsírforrás is, így tömegelés alatt szinte kihagyhatatlan.


Fejlődő gyermekek, iskolások számára pedig kötelezővé tenném a fogyasztást.


Ez az én véleményem, lehet lepontozni.

2019. jan. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
24%

Nem. A népesség majdnem fele nem tudja megemészteni a laktózt. A benne lévő kazein pedig lassú felszívóvású fehérje, ahhoz pedig, hogy értékelhető mennyiséget vigyél be, meg kellene inni legalább egy litert. Na most ezzel beviszel ugyanennyi zsírt is.

És, ami a legfontosabb: amit a boltban kapsz tejként, az messze van attól, amit mondjuk az előző hozzászóló nagypapája tejnek hívott.

Ne igyál tejet, max. 1-2 decit a zabpehelyhez ha nagyon muszáj.

2019. jan. 8. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Valami tanulmánnyal ezt alá is tudod támasztani?
2019. jan. 8. 06:31
 4/16 anonim ***** válasza:
94%

Ez egy troll kérdés, aki testépítő kategóriába ír, nem lehet ilyen fogyatékos, hogy az alapokat ennyire nem tudja, mikor azzal, hogy a tej rossz, kb az első napokban/hetekben találkozik már manapság az ember. Nem a '90-es években vagyunk, hogy akkora információhiány legyen.


200 g szénhidrát = 200 g tejcukor,de ezt te is nagyon jól tudod. Komolyan jelentkezek moderátornak a gyakorikérdésekhez.

2019. jan. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
2019. jan. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nekem nem hangzik már jól mert bár régen sok tejet ittam, egy ideje már gyak nem tudom meginni.
2019. jan. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%

"hogy a tej rossz, kb az első napokban/hetekben találkozik már manapság az ember"


És ki mondja ezt? Az OKJ személyi edzők? Vagy a kigyúrt Pisti? Esetleg brit tudósok titkos csoportja?

2019. jan. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
A tej nem rossz. Ez csak a divat laktóz érzékenyek meg a vérvegánok marhasága.
2019. jan. 8. 09:27
 9/16 A kérdező kommentje:
2019. jan. 8. 09:28
 10/16 anonim ***** válasza:

A tej fehérjetartalma jó minőségű. Az, hogy az emberiség fele rosszul emészti, totál irreleváns. Egyrészt ez a világra van nézve, beleszámítva a tejet nem fogyasztó kultúrák tagjait, ahol nem alakult ki a laktáz termelés felnőtt korra. Az európaiak nagy része megfelelően emészti. Egyébként egy a lényeg, hogy a kérdező szervezete jól emészti-e, nem pedig a statisztika.

Amiért kevésbé jó fehérjeforrás, az az, hogy kalóriaszázalékban viszonylag kevés fehérjét tartalmaz.

Én egy időben háztól vett kecsketejet ittam, jött is az erő, de a zsír is. A GOMAD inkább azoknak való, akik normál kajával nagyon nehezen tudnak tömegelni.

2019. jan. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!