Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miket egyek ha vékony vagyok?

Miket egyek ha vékony vagyok?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem el edzeni magamat. Mivel nagyon vékony vagyok és pihe súlyom van (47kg, 175cm, 16éves) ezért fontos lenne hogy meglegyen a napi szükséglet kalóriából, fehérjéből... A neten próbáltam utána nézni de pl. a kalóriának hamburgert meg más egézségtelen kajákat dobott ki. Nekem leginkább egy étrend kellene és egy pár hasznos tipp hogy mit és mit ne csináljak. Remélem tudtok segíteni.
2019. jan. 10. 17:56
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Mellesleg fiú vagyok.
2019. jan. 10. 17:56
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Minek írjunk konkrét kajákat, étrendet lehet egyik sem ízlik neked.


Én úgy kezdtem, hogy el kezdtem tudatosan többet enni. Nyilván normális ételeket kell előtérbe helyezned, de ilyen vékonyan beleférnek a zsírosabb dolgok is.


Az ilyen chips, hamburgert, csokikat persze felejtsd el.


Próbáld ki a húsokat, szószokat, különféle köretekkel. Próbálj variálni, rá ne unj, mert akkor nincs az egésznek semmi értelme. Nem muszáj a száraz csirkemellet enned, rántva is mehet, jönni fog a tömeg, ne aggódj...


Ajánlom még a sajtokat is, tömegelés alatt simán mehet, sokféle van belőle. Ki is sütheted őket.


Köretnek első körben rizs, krumpli, de ha egyik sem jön be, ott van pl a bulgur. Ezek jó CH források. Írd be gugliba egészséges szénhidrátok, és próbáld ki az összeset!


Én sohasem számolok mennyiségeket, azt megtartom a homiknak. Nem vinne rá lélek, hogy bármit is kiszámoljak. Ha nem növekszek, emelek az adagon, vagy beiktatok egy plusz étkezést és kész. Ha tömegelsz, akkor nem kell számolni semmit, max emelni, vagy csökkenteni az adagokon ha zsírosodsz nagyon.


Az egészséges zsírt ne vesd meg, mogyoróvaj, ha bejön, az legyen az egyik legfőbb társad! Csurig van kcal-al...


Kivétel a házi kb. 1000 kcal tömegnövelő turmixom, ott kimérek mindent, mert ha elcseszem az arányokat, akkor nem lesz iható, kimérve viszont elsőosztályú. Ha kéred, leírom privátban a hozzávalókat.


185 cm 71kg (55kg-ról kezdtem). Cél a 80kg, remélem ebben az évben meglesz.

2019. jan. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

Reggeli zsömle + tömlős sajt kakaó



Tízórai valami pékáru de nem teljeskiőrlésű, az nem férfiembernek való



Ebéd pörkölt, paprikás krumpli, gulyás vagy valami hasonló lényeg a mennyiség! Sok!



Edzés előtt mehet egy kis rakéta, mondjuk kevert



Edzés után egy tömlős sajt, olyan mint az energia zselé csak be kell tolni a szádba és kész!



Vacsora töpörtyű, pörc, vagy az én személyes kedvencem SÜLT CSÁSZÁR !



Minden étkezés mellé mehet egy balatoni világos. Abban is van kalória.

2019. jan. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
25%
Marlenka
2019. jan. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Először is napi 5 étkezés, reggeli egy órával felkelés után, és ha nem vacsorázol későn, iktass be egy 6. étkezést is.

Reggeli: tojások kedved szerint elkészítve (ki ne vedd a sárgáját), tejben (2.5% zsírtartalom minimum, a sovány tejben csak víz és laktóz van) főtt zabkása amit érdemes fahéjjal, kakaóporral, magokkal, mazsolával, banánnal, fehérjeporral ízesíteni, teljes kiőrlésű pékáru mogyoróvajjal (a lidl-ösnek nagyon jó az ár-érték aránya) és akár lekvárral, teljes kiőrlésű pkr szendvicsként, vajjal, sonkával, sajttal és zöldségekkel, avokádós pirítós baconnel és tükörtojással, bundás kenyér lekvárral. Ezekből hozz össze minimum 800 kalóriát, természetesen nem mindig mindenből azért adtam széles választékot.

Tízóraira egyél diákcsemegét (ne az előre csomagoltat, vegyél kilóra magokat meg mazsolát, feleannyiból kijössz) és almát, körtét vagy banánt, akár egy joghurtot is.

Ebédet edzés után minél előbb kezdd el, legyen benne sok színhús és szénhidrátban gazdag köret, minden nap zöldségek, kalória ugyanúgy mint reggel.

Uzsonna, egy mogyoróvajas-lekváros szendvics, mehet mellé joghurt vagy cukormentes puding, csoki.

Vacsorára mehet ugyanaz mint ebédre, mellé dresszingelt saláta és pirítós.

Ha tudsz, lefekvés előtt egyél jégkrémet minél alacsonyabb cukor és minél magasabb gyümölcs/vaníliatartalommal, vagy túrót. Minden étkezéshez amihez tudsz, igyál egy nagy pohár tejet. A folyadékbeviteled legyen 3l fölött, de a cukros üdítőket hanyagold. Ahogy hízol, egyél többet ugyanabból. Táplálékkiegészítőt 47kg-val teljesen felesleges lenne szedned, de fél év után jöhet a kreatin.

2019. jan. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Amit az ötös ír is teljesen jó, de szerintem nem feltétlen szükséges ennyire komolyan betartani, hogy reggel felkelés után minél előbb enni, ugyanis az egész napos összbevitel az ami számít.


Persze ha te így tudod elosztani, akkor megfelelhet. Én gyakran, csak délben kezdek el enni, és ugyanúgy fejlődők.


Van aki még tovább kihúzza kaja nélkül (pl. délután), de azt már én sem tartom egészségesnek és normálisnak.

2019. jan. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

A 18:19-es majdnem eltalálta de nem az igazi


Reggeli - Szalonnás tojás 2 karéj kenyérrel


Tízórai - Két csokival töltött péksütemény


Ebéd - Pacal , tejfölös csirke , töltött káposzta ....


Uzsonna - Moments vagy boci


Vacsora - kolbász savanyúval


Italok :


Reggeli mellé mehet a rakéta de csakis szilva .Tízórai folyékony kenyér nélkül elképzelhetetlen . Ebédhez legjobb a fehér vagy vörös bor . Uzsonnához pepsi dukál . Vacsora meg 1 dcl barack jóféle sörrel támogatva

2019. jan. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%
#7, ez korrekt étrend. Rendes férfiembernek való.
2019. jan. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%
Ez hozza a tömeget keményen .
2019. jan. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. jan. 11. 15:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!