Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nagyon sovány lány vagyok, de...

Nagyon sovány lány vagyok, de szeretnék izmosodni/hízni. Milyen edzést, étrendet kövessek?

Figyelt kérdés

Sajnos mióta abbahagytam a sportot, a kemény 42 kg-mból 35 lett, Észre sem vettem, csak amikor már nagyon nagyok lettek a ruháim. Genetikusan az egesz családom nagyon vékony, anyukám is 45 kg-san szült engem.

Szerintem a minimális izomzatomat vesztettem el, mert sose voltam kövér.

Milyen edzést végezzek? Hogy építsem vissza az izomzatom? Hányszor edzek egy héten?

Nyárra szeretnék jó alakot, és nem megint egész végig itthon ülni és szégyellni a testem.



2019. jan. 28. 19:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hany centi magas vagy es hany eves?

A nyar egy kicsit mar tul kozel van de 4-5 honap alatt is sokmindent elerhetsz.

2019. jan. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagyon alacsony a súlyod, sokat kockáztatsz, ha akár csak egy-két kilót is fogysz, egy rosszul megválasztott étrend vagy edzés miatt. Ezért én azt tanácsolnám, hogy fordulj szakemberhez, dietetikushoz, edzőhöz, mint hogy itt valakinek a rossz tanácsát kövesd.
2019. jan. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Vannak ilyen hízlaló kapszulák.

Szedjed azt. Attól hamarabb fogsz hízni, anyu is azt szedi és már 62kg pedig 57 volt.

Persze mellette tornázz, vagy csinálj valamit mert így magába sztem nem ajánlatos.

2019. jan. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Ezeket mintha csak én írtam volna.. Ugyanez lett velem, hogy abbahagytam az edzést. Gimiben heti 5 tesi megvolt, plusz mellé edzettem otthon így 44 kiló voltam kb. ami rajtam tökéletes mert alacsony vagyok és vékony a csontozatom is. (158 centi vagyok:D) első vizsgáim után egyetemen meg egyszer csak megcsappantam 40 kilóra.

Én már 40 kilónál beparáztam magamon, a 35 meg már elég kemény..


Amit én csinálok és javaslom (azóta nem merem mérni magam mert majdnem sírva fakadtam de mondják, hogy híztam picit(:)


Étrend: számolj kalóriát, sokat segít! Minden nap igyekezz 2000-nél több kalóriát bevinni! Fokozatosan tágulni fog a gyomrod. Fehérje és zsír lesz a fő célod, tehát tej, tojás, fehér húsok, krumpli, rizs menjem ezerrel. Nasinak magvak, granola.

És ne stresszeld magad ezen!! Én azt csináltam beszartam meg minden nem szabad, mert a stressztől nem lesz étvágyad, görcsösen próbálkozni nem szabad csak higgadtan menni fog hidd el, légy türelmes, mert a hízás időigényesebb sajnos mint a fogyás.. Nem leszel több 1-2 nap alatt.


Edzés: ne kardiózz, kb heti 2-3x fél órát szoktam én mozogni, kizárólag tömegnövelő edzést súlyokkal.

2019. febr. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ja és még valami! (:


Vannak turmix receptek neten, nézz utána nyugodtan, van ami több 100 kalóriát tartalmaz. Ezek edzés mellé nagyon jól tudnak jönni.


És - tudom, én sem szerettem ha ilyenekkel jöttek nálam - de lehet egy vérkép nem ártana a te saját érdekedben. Nálam néztek TSH-t is pajzsmirigy gyanú miatt. Bár mindenem makk egészséges kiderült. Valószínű nálad is, ha genetika, csak nem árt meglesni. (:

Fel a fejjel és a legfontosabb a kitartás és türelem.

2019. febr. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!