Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan legyek izmos?

Hogyan legyek izmos?

Figyelt kérdés

Az utóbbi években eléggé elhanyagoltam magam, soha nem voltam izmos, de a mostani állapotom eléggé aggaszt...

Nem vagyok kövér, inkább olyan átlagos testalkatú, 175cm magas vagyok, és 64kiló, ja és 18 éves...

Szeretnék elkezdeni mozogni, és egy kevéske izmot szedni magamra.

Most körülbelül így nézek ki:(a kép a netről való, nem az én testem, de az alkat nagyon hasonló)

[link]

Időm mint a tenger.

Tudom, hogy nem lehet 2 hónap alatt jelentős izomtömeget felszedni, nem is rövidtávon gondolkodok.

Nem szeretnék fehérjeporokat, meg tömegnövelōket, meg mittudom én miket fogyasztani, csak egy vékonyabb, nem felfújt, egészséges izomzatra szert tenni.

Nagyjából ilyenre [link]

A kérdésem az, hogy hogyan kezdjek neki körülbelül nulla izomzattal?


2019. febr. 2. 22:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sárga kapszula. Keress rá töltsd le, olvass.
2019. febr. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az első link helyett mást akartál....
2019. febr. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
Szerinten is :D
2019. febr. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem zöld dzsámbó.
2019. febr. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Az alkatom jelenleg ilyen:

Elcsesztem a linkeket :)

[link]

2019. febr. 3. 11:58
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem döntsd el először, hogy leszálkásítod magad, leadod a kevés felesleget és úgy kezded el a tömegelést vagy egyből tömegelsz (én az elsőt választanám, mert aztán még több lesz a zsír és nehezebb lesz lepucolni). Először is, ha ezt eldöntötted, akkor csinálj teljes testes átmozgató edzést (kb 3-4 hétig). Ha ez megvan, akkor csinálj/keress/edzővel csináltass egy edzéstervet és azt csináld. A tápkiegek pedig feleslegesek akkor, ha rendes kajából be tudod vinni a napi szükségletedet minden makróból. Étrend nem szükséges (persze ha akarod vagy Neked könnyebb, akkor lehet. Nem azt mondom), elég az, ha figyeled, hogy mit és mennyit eszel és eleget vigyél be. Reggel lassú ch és fehérje, edzés előtt (kb 1,5 órával) lassú ch, edzés után pedig gyors ch és fehérje. Azt, hogy miből mennyi kell, azt meg ki kell tapasztalni. Ki lehet számolni ez szerint is: fehérje: 2g/tskg, ch:5-6 g/tskg, zsír:1,1,5g/tskg, viszont ez lehet, hogy Neked sok vagy kevés lesz. Nekem is egész sokáig tartott annak idején eltalálni a számokat. Meg mindenhol ezt olvasod gondolom, hogy a kaja az alapja az edzésnek. Részben igaz. Én nem hittem el régen, amikor elkezdtem. Nem is fejlődtem annyira. Aztán kezdtem el figyelni rá és szépen is haladtam. Valamint azért csak részben, mert nem csak a kaja a fontos. Ha rossz az edzésterved, de jó a kajád és eleget alszol, akkor éppúgy nem fogsz fejlődni. De bármelyik rossz, akkor szintén ez igaz. Alvás az minimum 7 óra. Amit viszont tapasztaltam az az, hogy a túl sok alvás sem jó. Szombaton mindig sokat alszok (10-12 óra) és egész nap fáradt vagyok, az edzés sem megy úgy és a napom jó része elmegy. Ezzel kiesik egy kaja, amit délután kell bevinni ez miatt, ami ugye tömgelésnél elég nehéz.
2019. febr. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Én átlagban 8 órákat alszok, este 11-kor alszok el, reggel hétkor kelek.

Egyetlen egy dolog miatt nem kezdtem el előbb a testemmel foglalkozni: edzés közben, főként gimnasztikai gyakorlatok, felülés, fekvőtámasz közben, a fejemnél, a halántékomnál lévő ér eléggé fájdalmasan megdagad, és néha edzés után, nyulhatok a fájdalomcsillapítómhoz, mert erős nem múló migrénem van. CT-n voltam emiatt úgy 5-6 éve, akkor nem találtak semmi rendellenességet.

Másnak is volt már ilyesmi gondja?

A szálkásítást hogyan kezdjem el?

Saját súlyos edzés, és futás, ugrálókötél megfelelő e célra, vagy hülyeség?

2019. febr. 3. 14:36
 8/12 anonim ***** válasza:

Most is fennáll a probléma? Nekem is volt/néha van ilyen. Nálam a tolódzkodásnál és szintén a fekvőtámasznál. Erre azt olvastam, hogy ilyenkor a nyaki erek nyomódnak össze és ezért fáj vagy a gerinc körüli idegek fájnak..stb., azaz nem találtam rá választ. Próbálj meg többet kardiózni, hogy javuljon a vérkeringésed és igyál sokat. Viszont én magamnál végül rájöttem, hogy mi okozza. Múlt hónapban napokig nem tudtam rendesen aludni. 6-7 órákat aludtam, de úgy, hogy óránként felkeltem és sokszor muszáj volt sétálgatnom, mert például sokszor a drága utcai macskák bunyójára ébredtem fel és úgy éreztem, hogy ha még egyszer hallom, akkor bekattanok (pár nap rossz alvás után..) és kimegyek megkergetem őket :D.... Ezekben a napokban az edzés közbeni fejfájást pedig úgy tüntettem el, hogy amikor fájni kezdett, akkor elkezdtem fejen állni. Minden gyakorlat után 1-1,5 percig.

A fejembe folyt a vér és elmúlt vagy legalábbis sokat enyhült.

A szálkásítás meg annyi, hogy kevesebb kalóriát viszel be, mint amennyit elégetsz. Csinálsz aerob mozgást is. Viszont ilyenkor figyelni kell arra különösen, hogy magasabb legyen a fehérjebevitel (2g/tskg, de akár 2,5 g is lehet).

A futás teljesen jó aerob mozgásnak és kardiónak, valamint az ugrálókötelezés is (én is szoktam csinálni). Az utóbbi még bemelegítésre is jó, bárhol tudod csinálni.

Valamint én is saját testsúllyal edzek főként (plussz súlyt használok az alapgyakorlatokhoz és szabad súlyt a lemaradt részekre). Azt persze tudni kell, hogy CSAK saját testsúllyal jóval kevesebbet lehet elérni kinézetben, mint súlyokkal vagy plussz súllyal végzett ,,saját" testsúlyos edzéssel.

Ha tényleg semmi tapasztalatod nincs az edzéssel és a saját testsúly mellett döntesz, akkor ajánlom a Fegyencedzés c. könyvet. Ara, hogy az alapokat megtanult tökéletes, viszont sok benne a baromság (csak, hogy egyet említsek: a súlyok leszólása és a kondis emberek beállítása). Valamint nem kell az első gyakorlattól kezdeni.. most őszintén.. Ha tud valaki csinálni 20 db szabályos teljes fekvőtámaszt, akkor mit idétlenkedjen a falnál végzett fekvővel? Ilyenkor ki kell választani az egyel könnyebb gyakorlatot (jelen esetben ha megy a teljes fekvőtámasz, akkor kezdd az előtte lévővel, a fél fekvővel. Csinálod egy darabig és lehet lépni tovább).


Ezen kívül ugye ha izmot akarsz felszedni, akkor többet kell enni, mint amennyit elégetsz, azaz tömegelni kell. Saját testsúlyos edzésnél viszont a plussz kiló, ami nem izom az csak hátráltat. Éppen ezért jóval nehezebb a tömegelés, mert nagyon lassan lehet csinálni, hogy minél kevesebb zsír jöjjön fel. Nagyobb odafigyelést igényel a kajálás. Valamint ha kihagysz itt 1-2 hetet, akkor szerintem sokkal rosszabb visszarázódni. Például én múltkor sérülés miatt kihagytam 2 hetet. Aztén 1 hétig teljes testes átmozgató edzést csináltam és csak aztán kezdtem el edzeni. Mondanom se kell, hogy elég sokat gyengültem 2 hét alatt. Húzódzkodásnál az az ismétlésszám nem ment már, amit az előtt csináltam, vissza kellett venni. Kb. 1 hét kellett, hogy ugyan ott álljak, mint az előtt. Súlyzós edzésnél valahogy nekem ez nem tűnt fel (régen csináltam azt is).


Ha van kérdésed, akkor írj nyugodtan privátban! Hátha tudok segíteni. :)

2019. febr. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez is igaz. Olvasd el, mert sok mindent találsz benne, ami hasznos lesz.
2019. febr. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kedves drága kilences válaszoló...

A sárga kapszula címszó alatt kezdetben nem szakirodalomra, hanem valami japán felturbozott viagrára gondoltam ami erősíti az izmokat, ezért nem foglalkoztam vele. Nyugodj meg, végy pár mély levegőt :) nem kell ennyire befeszülni, nem érzem magam hülyének, viszont van az országban egy-két kis kretén, olyanok mint te...

Mindig felmegy a vérnyomásom, ha ilyen -12585689 intelligenciaszintű lényekkel hoz össze a sors mint te. Amúgy milyen szépen beszélsz 😂😂😂

Inkább téged éreznek hülyének mintsem magamat.


8-as válaszoló nagyon szépen köszönöm a segítséged, elkezdtem olvasni a könyvet, szerintem a benne leírtak megfelelőek lesznek számomra, nagyon szépen köszönöm a segítséget :) 😀

A fejfájáshoz visszatérve, nekem pont fordítva van, ha például fejen állok nekem erősödik a fájdalom.

2019. febr. 3. 18:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!