Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek mennyire jó ez az...

Szerintetek mennyire jó ez az edzés felosztás testrészekre?

Figyelt kérdés

A nap

Hát-váll


B nap

Mell-tricepsz


C nap

Bicepsz-láb


Saját testsúlyos (később súlyokkal nehezítve) + súlyzós edzést csinálnék kombinálva.


Hajtok az olyan elemekre mint pl. zászló, vagy planche, de szeretném kiegészíteni az edzéseket súlyzós gyakorlatokkal is.


Saját súllyal kezdenék, majd súlyzóssal fejezném be.


Mi a véleményetek erről?


2019. febr. 6. 11:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem rossz pull-push-leg felosztás, de tudod hogy ennél több izomcsoportod van és azok összefüggenek? A mell felső részét vállal együtt is meg kell edzeni, az alsót a bicepsszel, a lábat alsó háttal. Emellett van alkarod és brachialisod, a válladnak 3 oldala + rotátorköpeny, hasizmod elöl és oldalt, a lábadnak 4 fő izma (combfeszítő, combhajlító, farizom, vádli), ésatöbbi.

Ha jól sejtem kezdő vagy, szóval nincs mit túlbonyolítani. Eddz csak minden másnap egész testre és edzésenként vagy 2 edzésenként növeld a súlyt vagy ismétlésszámot. Ilyen szinten izolálni az izomcsoportokat még haladó szinten is fölösleges, saját testsúllyal meg igazából nem is lehet.

2019. febr. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Háromnapos felosztásnál a hagyományos ppl a nyerő.

Hát-bicepsz-hátsó delta

Mell-tricepsz-oldalsó és első delta

Láb

2019. febr. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Egyébként nem push/pull/leg felosztásra törekedtem, de elképzeléseim szerint úgylátszik az lett belőle. :)

Igen, tudom, hogy van több izomcsoportom is és összefüggnek.

Az alkar természetesen dolgozik majdnem minden gyakorlat alatt, az én szintemen még külön foglalkozást szerintem nem igényel.

A váll 3 oldala volt többek közt a fő indok, hogy súlyzós edzéssel kiegészítsem az edzéseim.


Mondhatni kezdő vagyok, bár a teljes testes edzés részén már így lassan 3 hónap után úgy gondolom túl vagyok.

A lényeg, hogy van itthon néhány felszerelésem (egykezes súlyzók, rúd, fekvenyomó pad, guggoló/húzodzkodó/tolódzkodó állvány),

és ezek igénybevételével szeretnék egy hibrid edzéstervet csinálni.


Összeírtam magamnak gyakorlatokat, amikkel véleményem szerint az adott izom majdnem minden részét meg tudnám dolgoztatni, és rendelkezésemre is állnak (mivel nem kívánok konditerembe menni):

Mell: fekvőtámasz emelt lábbal, fekvenyomás, áthúzás.

Hát: húzódzkodás szélesen, fűrészelés egykezessel, homorítás.

Bicepsz: kétkezes bicepsz, koncentrált bicepsz.

Tricepsz: tolódzkodás, tricepsz nyújtás egykezessel.

Váll: nyakból nyomás egykezessel, oldalemelés, döntött törzsű evezés.

Láb: guggolás rúddal, merevlábas felhúzás, vádli állva.


A gyakorlatok sorrendje így lenne ahogy írtam, mivel elsőként szeretném a saját testsúlyos gyakorlatokat előnybe részesíteni, mint mondtam a súlyzós edzéssel csak kiegészíteni akarom.

Azt nem tudom, hogy most így a testrészeket milyen felosztásba rakjam össze, a hét mely napjain.

2019. febr. 6. 15:36
 4/4 A kérdező kommentje:

Talán így?


Hát-Tricepsz

Hát:

1. Húzódzkodás szélesen

2. Fűrészelés

3. Homorítás

Tricepsz:

1. Tolódzkodás

2. Tricepsz nyújtás egykezessel


Mell-Bicepsz

Mell:

1. Fekvőtámasz emelt lábbal

2. Fekvenyomás

3. Áthúzás

Bicepsz:

1. Kétkezes bicepsz

2. Koncentrált bicepsz


Váll-Láb

Váll:

1. Nyakból nyomás egykezessel

2. Oldalemelés

3. Döntött törzsű evezés

Láb:

1. Guggolás rúddal

2. Merevlábas felhúzás

3. Vádli állva

2019. febr. 6. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!