Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha minden nap lenne energiám...

Ha minden nap lenne energiám edzeni, valamit rosszul csinálok?

Figyelt kérdés
Heti 4x súlyzózom, 2x pedig kardiózok, egy teljes pihenőnapot hagyok magamnak. Legszívesebben minden nap kondiznék, tiszta addiktív, csak túledzeni sem akarok. Létezik, hogy nem elég effektívek az érzéseim (amik egyébként osztottak, ezért is tudnék minden nap menni), és ezért van ennyi energiám?
2019. febr. 13. 17:27
 1/8 A kérdező kommentje:
Edzéseim* :D
2019. febr. 13. 17:28
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, valoszinuleg rosszul edzel, vagy MEG nem tudsz eleg hatekonyan edzeni.
2019. febr. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Teljsen normális. Valszeg nemrég kezdtél el edzeni, és akkor nagyrészben mindekinek nagyon sok kedve van edzeni, az elején én is legszívesebben mindennap edzettem volna, de most elég bőven a heti4 is.
2019. febr. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
valójában az edzés végére elfáradok, nem is azzal van a baj. Másfél óránál többet nem maradon. Kis izomláz is van mindig. Csak egyszerűen hiányzik ez a jóféle érzés, ha épp nem megyek. lassan 8 hónapja edzem komolyabban. Köszi a válaszokat!
2019. febr. 13. 18:52
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Kezdj el dolgozni és háztartást vezetni, gyereket nevelni, akkor elfogy az a nagy energia.
2019. febr. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi szükség van az utolsó kommentre. Nem hinném, hogy releváns a kérdésemhez.
2019. febr. 13. 22:42
 7/8 anonim ***** válasza:

Pedig abszolút releváns, rájöhetsz, ha picit gondolkozol. Feltételezem az említett napi tevékenységek közül egyiket sem csinálod, ezért is reagáltál ennyire érzékenyen. A hétköznapi terhek sokat kivesznek az emberből, az energia pedig véges.

A kérdésedre a válasz - picit részletesebben: nem, nem csinálsz rosszul semmit, ha neked van időd és energiád heti hatszor edzeni, hát hajrá, csináld, de ne hidd, hogy különleges vagy ettől.

2019. febr. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Energia az mindig jó ha van, nekem munka és egyetem mellett is (gyerekeket 20 évesen még nem szeretnék), szóval erről ennyit.

De egy bizonyos szint fölött már nem az a nehéz, hogy teljesítsd rendesen az edzéstervet és lemenj edzeni akkor is ha nincs kedved, hanem betartani az edzéstervet, megtartani a pihenőnapokat és nem f**zkodni minden edzésen, hogy de igenis bele fogok guggolni ma is abba a 130 kilóba és többet mint múlt héten (yap). Ha túledzesz, akkor meg gyakorlatilag kárba vesznek az erőfeszítéseid a teremben, azt nem akarhatjuk.

Szerintem heti 1 pihenőnap kevés, minden rendes edzés után 48 óra regenerációra van szüksége az adott izomcsoportnak, de ha ezt a leosztásoddal megoldod, nem baj. Ha jön a fejlődés teljesítményben és tükörben, nem érzed magad fáradékonynak és alszol/eszel eleget, nem kell aggódnod.

2019. febr. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!