Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hány kg legyek ahhoz, hogy...

Hány kg legyek ahhoz, hogy kocka hasam legyen?

Figyelt kérdés
Jelenleg kezdek már rá unni az edzésre. Lassan abba hagyom szerintem. És 178-179 cm magas vagyok kb. És jelenleg 72,5-72,6 kg. És le szeretnék menni kilóban. Jelenleg nincs teljesen lapos hasam. És azon gondolkodtam , hogy kb 67-70,5 70,6 kg kőrnyékére mennék le. Ez attól is függ , hogy hány kilónnál van már normálisan kockás hasam. Vékony nem akarok lenni maximum nagyon-nagyon picit vékony! Mert nem tudom , hogy 67-68 kg-sen már nem e lennék a maxnál vékonyabb! Az is itt van még , hogy én mezomorf vagyok. Tehát ha többet eszek 1 nap 2-szer a keletténél akkor az már kb + 1,5 kg. Előszőr is nem biztos , hogy vissza tudom magam fogni. Ahhoz , hogy ne egyek többet! Más részt ha 1 étterembe van pénzem. És jól érzem magam akkor nem is nagyon akarnám magam vissza fogni! 72 kg felett már nincs lapos hasam teljesen. És nem akarom , hogy ha már csak 1 héten 1-szer 15 perces fenntartó edzéseket. Hasra felülést csinálok. Akkor visdzább menjenek a kockák. Viszont remélem , hogy azért se fejlődik vissza. Ha 10-12 órán át ha bulizok. Akkor pl csak egy csomag csipszet vagy valami ilyesmi kaját eszek meg , vagy néha semmit! És emiatt fogyni se szeretnék nagyon , sokat!

2019. febr. 13. 20:29
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Az összes.
2019. febr. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Testzsírszázaléktól függ, semmi mástól.
2019. febr. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ok de 12,2% 72,6 kg-sen a testzsírom. Az sok
2019. febr. 13. 22:04
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem 12,2% a testzsírod.
2019. febr. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Wht?!
2019. febr. 13. 22:20
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem csak a testzsirtol fugg. Van akinek 15%-nal mar kockas, van akinek 10-nel is van meg zsir a hasan. Tovabba az izomtomeg is befolyasolja, ha eros a hasizmod, hamarabb meglatszik mint ha nincs hasfalad.
2019. febr. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kicsit mintha bekattantál volna amikor írtad a kérdést.

Első hiba: "Hasra felülést csinálok". Ez baj barátom, mert a felülés a legalkalmatlanabb arra, hogy vastagodjon a hasad. A hasnak ugyanúgy, mint más izomnak, terhelésre van szüksége ahoz, hogy vastagodjon. Ezt a terhelést felüléssel csak kezdetben tudod megadni, de amint csinálsz 3-4 szériában 50+os felülést, azzal már nem fogsz vastagítani hasfalat. Próbálj meg nehezíteni a gyakorlaton, és próbálj meg szetteket alkalmazni (akár többet is, több fajta gyakorlattal), pihenő nélkül. Így több irányú terhelés jut a hasadra, és elkezdni nyomni kifelé a kockáidat.

A tudomány úgy tartja, hogy 10% körüli testzsirnál kezd el látszani a kockahas. Szerintem ez változó, de átlagban tényleg elmondható, hogy 10%nál már látni lehet azokat a barázdákat. Természetesen megfelelő étkezéssel ez a zsir% levihető 7-8ra is, ahol viszont már tényleg szembe tud vágni a has bordázata

2019. febr. 19. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hasprést szoktam nyomni hasra! A felülést úgy értettem , hogy arra jó lesz e , hogy heti egyszer meg csinálok olyan 40-50 felülést, hogy fent tartsam a kockákat!
2019. febr. 19. 11:07
 9/9 Beni1816 válasza:
62 kg 172 cm rendszeresen súlyos edzést csinálok szóval viszonylag "nagy" az izomtömegem a kortársaimhoz képest,még sincs kocka hasam pedig heti minimum 2 napot hasazok...
2021. jan. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!