Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 17 éves fiúként melyik 4...

17 éves fiúként melyik 4 napos edzesterv lenne a jó?

Figyelt kérdés

4 napos kondi edzestervre lenne szükségem. Eddig atletikara jartam, es mellette heti 3szor edzettem is erősítést, ez egy konditermi labazasbol állt,+ 2 nap saját testsulyos edzésbol(huzodzkodas, fekvő, + bicepsz súlyzóval, tolodzkodas stbstb..) Heti 4 Kardio edzésem volt, ugye a futás.

Most úgy gondoltam váltok. Mióta edzek, elkezdtem jobban, kinezni, majd egyre kevesebb futasedzesre mentem, es helyette inkább kondiztam.

Ugy érzem itt az ideje hogy váltsak, mert sokkal jobban szeretem csinálni.

Ilyen edzestervre gondoltam : hétfő: hát, kedd : mell, bicepsz, csütörtök: váll, tricepsz. Péntek/Szombat :láb.

Jónak tűnik a felosztás?

Szerintem a hát egy elég nagy izom csoport és arra kell egy külön nap, nem jó még a mellel is összeparositani. Viszont vallrol azt hallottam hogy jó külön váll napot tartani. Ez igaz?

Ja és azt kifelejtettem, hogy ahogy engedi az idő, heti 1,inkább 2 Kardio mozgást is fogok csinálni. (15 km-es kocogás,úszás

A Célom a tömegnoveles. 183cm vagyok és 64,5 kiló.

Elég szálkás testalkatom van, zsír szinte nincs rajtam. Ennek örülök, csak az a cél hogy a méretek is jók legyenek hozzá



2019. febr. 18. 20:48
 1/3 anonim ***** válasza:

"hétfő: hát, kedd : mell, bicepsz, csütörtök: váll, tricepsz. Péntek/Szombat :láb."


Péntek, szombat láb? Azt hogyan? Egy értelmes lábnap után 3-4 napig biztos hogy nincs kedved lábat edzeni.


Érdemes a hetet azzal az izomcsoporttal kezdeni, amelyik el van maradva. Ezt viszont te tudod. Ha a hát gyenge, akkor jó kezdés a hétfő hátnak, mivel hétvégén kipihened magad, és max erővel tudsz nekiállni a hétnek.


Egyébként a felosztás stimmel, a mellhez illik a bicepsz, de ha a tricepszed túl van fejlődve (amit szintén te tudsz), akkor be lehet rakni ide a bicepsz helyett. A hátnak valóban jó hagyni egy napot, bár én ide betolok mindig egy hasat, mivel a has tartja a hátat, így célszerű edzeni ezt is ilyen napon.

A lábhoz javasolt egy vádli. Amennyiben a térded sérülékenyebb, akkor vádlizz le láb előtt, azzal vmennyire bemelegited a térded is, de túlzásba ne told a vádlit, mert a lábedzés rovására fog menni.

A vállhoz jó párosítás a bicepsz vagy tricepsz is, sőt, amennyiben hétfőn letolsz mondjuk egy mell-bicepszet, akár még itt is berakhatsz 1-2 bicepsz gyakorlatot. Ennyi pihenővel simán belefér még1 bicepsz, tudsz neki adni egy jó lendületet.

Ha kell csuklyás izom, azt célszerű hátnap után edzeni, mivel alapból dolgozik ilyenkor. Amennyiben már nincs kraft, mert annyira elfogytál, akkor vállnapra told be egy váll hátsó része után, vagy szettezve vele.

2019. febr. 19. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi! Egyébként nem úgy értettem a lábnapot hogy péntek+ szombat. Hanem péntek/(VAGY) szombat
2019. febr. 19. 10:34
 3/3 anonim ***** válasza:

Hetfo: mell 4 gyakorlar

Bicepsz 3 gyakorlat


Kedd: comb 4 gyakorlat

Vadli 2 gyakorlat


Szerda: piheno


Csutortok: vall 4 gyakorlat

Tricepsz 3 gyakorlat


Pentek: hat 5 gyakorlat

Csuklya 1 gyakorlat



Ezzel az edzestervel jol fogsz fejlodni,ha a kajad is jo

2019. febr. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!