Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi a véleményetek az edzés...

Mi a véleményetek az edzés felosztásomról?

Figyelt kérdés
Szóval, az a helyzet, hogy általában 1 és fél, vagy 2 órát szoktam edzeni, Amikor 1 és fél órát edzek, akkor fél órát edzek saját súllyal, a többi 1 órát pedig súlyzóval. Úgy van felosztva, hogy egy héten 2x legyen kar-hát-mell, és 2x láb-has, hétfő kar-hát-mell, kedd pihenő, szerda láb-has, csütörtök pihenő, péntek kar-hát-mell, szombat pihenő, vasárnap láb-has. 1 edzésen általában nem edzem annyira túl magam, hogy tudjon regenerálni az izom, inkább 2x a héten és gyengébb terheléssel. Saját súlyos edzés alatt pedig telefonomon egy alkalmazás segítségével beállítom a megfelelő terhelést, és hogy legyen erőm még súlyzózni is. Otthon edzek, láb-has napon nem használok sok gyakorlathoz súlyt, csak a guggoláshoz. Mi a véleményetek erről? Jól lehet vele fejlődni?

2019. márc. 12. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Fantasztikusan érdekes.
2019. márc. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Progressive Overload :D Magyarul folyamatosan növelned kell a határaid a súly és intenzivitás növelésével.


Azaz ... ez a "általában nem edzem annyira túl magam" nem éppen jó ha izmot akarsz növelni vagy erősíteni.


Csak annyi lesz, hogy ugyan azon a szinten fogsz stagnálni.


Meg minek edzel 1,5-2 órát.


Ha normálisan csinálod 45perc 1 óra után is képletesen meghalsz...

2019. márc. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szär, ha saját súllyal is akarsz eddzeni, akkor azt rakd külön napra, csak lefárasztod magad vele súlyzózás előtt, semmi értelme.
2019. márc. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azért nem edzek olyan keményen, mert még fiatal vagyok a nagy súlyokhoz, túl fiatal, illetve ezért is saját súlyozok, meg mert nem járok edzőterembe, nincs minden gyakorlathoz megfelelő eszközöm.
2019. márc. 13. 14:21
 5/7 A kérdező kommentje:
De akkor, hogy legyen?
2019. márc. 13. 14:21
 6/7 anonim ***** válasza:

Erre mit mondjuk?


Hány éves vagy?

Én még 14 évesen kezdtem el konditerembe járni.


Attól még hogy fiatal vagy nem jelenti azt, hogy nem kell az izmaid határait feszegetni, hogy nagyobb vagy erősebb legyél.


A túlságosan fiatalon elkezdett nehéz emelések okozta növés megakadást, meg már rengeteg kutatási eredményt megcáfolta. Mára már csak konditeremben elterjed tévhit, amire mindenki azt tudja mondani, hogy "Még régen hallottam valahonnan", de pontos kutatási eredményekkel nem tudják alátámasztani.

2019. márc. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
13 vagyok, igen a növéssel nem hiszem, hogy lenne gond mert már próbáltam nehezet emelni, de semmi következménye nem lett, 178 cm vagyok, az a baj ectomorph tipus, és elég sovány és hát jah. Viszont akkor majd súlyzózok itthon és ennyi
2019. márc. 13. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!