Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Erőemelés vagy súlyemelés?

Erőemelés vagy súlyemelés?

Figyelt kérdés

Az erőemelést csinálom már másfél éve. Félek, hogy az ízületeim pár év múlva megsínylik a viszonylag nagy súlyoknak köszönhetően (a testsúlyomhoz képest). Erőben és testsúlyban is szépen fejlődök, viszont könnyen zsírosodó vagyok vékony testalkatom ellenére, főleg derékre és seggre kcal beviteltől függetlenül, igaz nem cardiozom mellette. A felvetés onnan jött a váltásra, hogy van lehetőségem gyakorlott súlyemelőtől megtanulni a súlyemelés alapjait.


Sokkal intenzívebbnek látok egy súlyemelőt edzés közben, mint magamat erőemelést végezve, meg mindegyikük sokkal szikárabbnak tűnik. Jól gondolom, hogy a súlyemelő edzéstervvel és alapgyakorlataival talán le tudnám magamról égetni a zsírt a magasabb pulzusnak, intenzitásnak köszönhetően úgy, hogy mellette maradjon az emelkedő erő és növekvő izomtömeg?



2019. ápr. 6. 16:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem a súlyemelő edzés fogja leégetni rólad a zsírt
2019. ápr. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A súlyemelés intenzitása és az edzés közben emelkedett pulzusszám nem mozdítja jobban elő, mint az erőemelés?
2019. ápr. 6. 17:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Ahhoz kardió kell.

Mellesleg az erőemelők is szoktak már gyors,robbanékony emeléseket végezni,nem csak a súlyemelők

2019. ápr. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Hello!Tapasztaltabb vagyok az ilyenben...súlyemelő és erőemelő is voltam már.Az izületeid miatt ne aggódjál!Sokan ettől megijednek de tényleg nem kell feszkó.Mindig fog fájni valamid...nehéz megérteni,főleg megmagyarázni!AZ erőemelő viszonylag több súlyt tud elemelni gyorsabb idő alatt.A Súlyemelők az erőemelőkhöz képest kisebb súlyokkal tudnak csak dolgozni.Mind a kettő csodákat tudnak tenni az alakoddal,csak nem elég heti egyszer-kétszer edzeni.Én Heti hatszor edzem,redszeresen,3 órán át...Ha szeretnél még valamit (vagy nem válaszoltam meg a kérésedet) kérdezz nyugodtan!
2020. aug. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!