Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az baj, ha csak minden második...

Az baj, ha csak minden második héten van felhúzás vagy guggolás? Vagy mehetne úgy is, hogy egybe a kettő?

Figyelt kérdés

A Westside Barbellben úgy csinálják,hogy egyik héten lemaxolnak egy guggolás variációból,következő héten meg felhúzás variációból és akkor azon a napon nincs is guggolás/felhúzás.

De nekem ez nem tetszik,hogy csak minden második héten lenne guggolás meg felhúzás.

Csinálhatnám úgy,hogy max terheléses alsótest napon lenyomok egy 3RM-et pl.megállított guggolásból és utána csinálok valami könnyebb felhúzást?

Ha meg felhúzás variációból nyomok egy 3RM-et akkor utána csinalnék valami könnyebb guggolást pl.szűk guggolás 3x8

Vagy ez így sok lenne?



2019. ápr. 10. 21:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Lábnapokon én mindig egyikből csinálok 4x3at és a másikból 4x8-10et, és ezt váltogatom. Nekem eddig bevált (és már így csinálom egy jó ideje)
2019. ápr. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Melyik típusát csinálod a westside conjugate-nek? Az eredeti ugye multiply equipped, enhanced erőemelésre van tervezve.
2019. ápr. 11. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Én atletizálok (sprint ; 100m, 200m, magas -és távolugrás). Én heti 2-3 szor guggolok, és heti egyszer húzok. Mellé vádli és ládnyomás. Nekem edzőm ajánlotta ezt, és egyáltalán nem vészes a futással együtt.

A maxom guggolásban 100kiló, felhúzásban 145kiló. Ehhez mérten szériázok, mindig változik hétről hétre, ezen a héten pl. 80,85,90% okat csináltam felhúzáshoz, mindig 5 ismétlés. Guggolás hasonló. Volt egy csípősérülésem, így inkább kisebb súlyokat használok guggoláshoz ( olyan 60-70 kiló körül)


17/f

2019. ápr. 11. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#2

Még egyiket sem,jövő héten akarom elkezdeni.De azt irják,hogy Max erő napon vagy guggolás vagy felhúzás.

De furcsa ez nekem,hogy egyik héten nincs is felhúzás,utána héten meg nincs guggolás

2019. ápr. 11. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!