Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi idő után látszik meg a...

Mennyi idő után látszik meg a hason a haserősítő gyakorlat?

Figyelt kérdés
45 éves vagyok,szépen lassan lefogytam 16 kilót fel év alatt.Kb meg vagyok elégedve magammal,ám szeretném,ha a derekam feszesebb és vékonyabb lenne.Erre találtam egy nagyon jó gyakorlatot,mindkét oldslra 5 kg sullyal edzek napi 3x 300 gyakorlatot.Szerintetek 2-3 hónap mulva fog látszódni változás ha emelem a gyakorlatok számát? 1 hónapja kezdtem 3x50 el,suly nélkül.
2019. ápr. 11. 20:14
 1/5 SZücsöm ***** válasza:

Sajnálom de el kell hogy keserítselek. Ha a derekad nem elég vékony/feszes akkor elég nagy a valószínűsége hogy ez azért van mert még mindig van rajtad zsír felesleg.


Na már most van az a tévhit hogy a sok felüléssel és egyéb has edzéssel le lehet fogyni has és derék tájékán. Természetesen ez nem igaz. A hasgyakorlatok arra vannak hogy a has izmokat erősítsed és ha túl sok felesleged van has tájékán ezzel csak annyit fogsz elérni hogy az újonnan "keletkezett" hasizomzatod "kijjebb nyomja" a zsírrétegedet, tehát kívülről nézve nem kockásabb lesz a hasad csak nagyobb.


A változás annyi lesz így ha az étrended és az edzésed is jó hogy megerősödsz a megedzett területeken.


Na már most ha a célod az hogy leadd a felesleges zsírt derék és has tájékán akkor sajnos át kell állnod egy kalória deficites étrendre azaz fogyóznod/szálkásítanod kell.


Konklúzió:Jó az ha elkezdesz edzeni. A testmozgás (általában) sose árt. De a célod elérése érdekében neked az étrendeden kell majd változtatnod.

2019. ápr. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Valamit félreértettél.Nincs rajtam felesleg,sőt most kicsit túl vékony vagyok.Ez persze nem baj,csak szeretném formálni a testem.Mindez amit leirtál világos és eddig is tudtam,csak éppen nem kaptam megfelelő választ.Szerinted ha lefogytam 16 kilot akkor nem kalória szegényen táplálkoztam? Akkor a kérdés átfogalmazva...egy vékony,nem hájas nőn mikor látszódik meg az edzés nyoma?
2019. ápr. 12. 05:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Pedig jól írta az első. Egyszerűsítve: fogyózz tovább, mert neked a derekadról megy le legutoljára a zsír.

Mennyi a testszsír %-od? Ha elég kevés, akkor vastagítani kellene azokat az izmokat. Erre persze az 5kg-mal 3x300 a lehető legrosszabb, amit tehetsz. Vegyél nagy súlyt és csinálj heti 2x 6x8-10 ismétlést, hadd növekedjen végre.

2019. ápr. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nem látszanak a kockáid, akkor zsíros vagy. 45 évesen nehéz eltüntetni, ne az legyen az elsődleges célod. Viszont ha oldalra "hasazol" (már ahogy én elképzelem), akkor vastagodni fog a derekad. Melyik gyakorlatra gondolsz egyébként?
2019. ápr. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 SZücsöm ***** válasza:

Kérdező ahogy láthatod mindenki ugyan azt írta mint én. Így látatlanban és a kérdésedből kiindulva idézem: "feszesebb vékonyabb derék elérése" a problémád csakis zsír többlet lehet. Tökre mindegy hogy hány kilót fogytál eddig a kérdésed alapján még mindig van rajtad zsírtöbblet ha máshol nem is de a derekad körül.


1. Tehát vagy te vagy abban a tévedésben hogy nincs rajtad már súlyfelesleg. Ebben az esetben folytathatod a diétádat.



2. Vagy te nem tetted fel megfelelően a kérdést. Mert a kérdésedre én és eddig más se tudott megfelelőbb választ adni.Ebben az esetben fogalmazd át a kérdésed hogy megértsük hogy mi a valós problémád.

2019. ápr. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!