Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy oldjam meg a mozgást, ha...

Hogy oldjam meg a mozgást, ha 8-17 óráig dolgozom és amellett egész nap ülök és nagyon fáradékony vagyok?

Figyelt kérdés

Estére éhes is leszek még jobban. Hazaérek és egyből elalszom.


95kg/N


2019. ápr. 13. 14:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

9 óra munka, 8óra pihenés, és 7óra szabadidőd van.

Ebből csak 2 órát kellene sportolnod, de helyetted ezt nem tudjuk megoldani.

2019. ápr. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Napi 3 órát utazom a munka miatt.
2019. ápr. 13. 15:07
 3/9 anonim ***** válasza:

Igazából csak hozzáállás kérdése. Most baromi fáradtnak érzed magad, de a szervezetet bármihez hozzá lehet szoktatni hetek alatt. Tehát ha most elkezdesz hajnalban kelni mozogni, vagy munka után futni stb akkor csak pár nehéz heted lesz az elején, utána meg el sem fogod tudni képzelni, hogy egy napod úgy teljen el, hogy nem mozogtál.

Én 12 óra munka után is ráálltam néha a futópadra és amilyen nehéz volt rávenni magam, utána annyira jól esett kikapcsolni magam fejben és kicsit átmozgatni magam az egész napos ülés után.

Szóval elkezdeni pokoli nehéz, de utána sokkal jobban érzed magad.

2019. ápr. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kelj fel egy órával hamarabb.
2019. ápr. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha 3 órát utazol naponta munka miatt még mindig van 4óra szabaidőd :D
2019. ápr. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én amikor 17:00-ig dolgoztam, este héttől kimentem futni nyolcig, minden másnap. Ha tél volt és sötét, akkor meg sportpályára. Nem baj ha ledőlsz egy kicsit munka után, de ebbe az időrendbe bele lehet tenni mozgást, akár félóra minden másnap. Ha eddig nem mozogtál semmit, akkor otthon is elkezdheted.
2019. ápr. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Keress más munkát,ahova nem vesz el 3 órát a bejárás
2019. ápr. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk kezdésnek másik munka, 3 óra az nagyon sok egy melóért. Tulajdonképpen 8 óra helyett akkor 11 órát vesz el a napodból, és a 3 órát nem fizetik.


Utána meg keress minden nap 1 órát a napotban amikor tudsz edzeni. Váltogatnám a helyedben az úszás/futás/súlyzós edzéseket.


A fáradékonyságra pedig pont jó a sport, egy idő után feltölt energiával, jobb lesz az anyagcseréd, stb.

2019. ápr. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A legrosszindulatúbb válasza:

1. Munkaidő alatt próbálj meg mozogni, időközönként felállni, még ha teszel egy pár perces sétát, az is több a semminél.

2. A cukros ételeket, a tésztát hagyd el, fogyassz több zöldet, rostot, valamint az éhség legyűrésére csócsálj cukormentes rágót és ha nincsenek gyomorproblémáid (sav, fekély, bármi), akkor az ételeket csípősen fogyaszd. (Valakinek bejön, valakinek nem, nekem ez vált be.)

Én kereken fél évig tunyultam, fel is szaladt rám pár hónap alatt 7-8 kiló. Februárban kezdtem el újra komolyabban mozogni. Az első hét borzalmasan nehéz lesz, de túl lehet élni. Jó kifogás sose rossz, gyenge lábakon áll az érvelésed, hogy fáradt vagy, meg egész nap dolgozol, én még este tízkor is elindulok egy laza kocogásra, pedig másnap 5-kor kelek. Ismét fitt vagyok és bármilyen hihetetlen, fejben is sokkal kreatívabb, tanulékonyabb vagyok, valamint a bioritmusom is sokkal kiegyensúlyozottabb.

Elképesztő, hogy egy 1-2 órás tréning beiktatása mennyit tud lendíteni pozitív irányba az ember életvitelén. Minden akaraterő kérdése.

2019. ápr. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!