Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen edzéstervet csináljak...

Milyen edzéstervet csináljak erőemelésben haladó szinten? 1 éve meg vagyok akadva a fejlődésben.

Figyelt kérdés

A legjobb eredményeim

Fekvenyomás 112.5kg

Guggolás 165kg

Felhúzás 200kg


Tudom kevés,de kicsi a testsúlyom.Erősebb akarok lenni,sokkal erősebb.200kg felett akarok guggolni és 250 felett húzni



2019. ápr. 13. 23:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Nézz el a powerbuilder klubba, vagy töltsd le az ebookjukat. Haladó szinten vagy, itt már periodizáció és edzésblokkok kellenek, hogy tovább fejlődj.
2019. ápr. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A jelenlegi edzésterved hogy néz ki?

Ilyenkor szokott segíteni az, hogy ha a teljes mozgástartományt szétszeded 2-3 szakaszra, és külön-külön is edzel rájuk. Gondolok itt a részleges nyomásra, padlóról nyomásra, negatív nyomás, felhúzás fellépőről (indítás erősítése), felhúzás a súlyt alábakolva (felső szakasz erősítése), padra ülve indított guggolás, schmidt keretben alsó tartományban végzett guggolás, hidalás, stb...

2019. ápr. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Eddig sima lineáris periodizációt csináltam.

Vagyis elkezdtem egy kisebb súllyal 3x8-akat nyomni és edzésről edzésre növeltem,amikor nem ment tovább,átálltam 3x5-re és tovább növeltem.És végül 3x3-ra,a legvégén meg felmentem egy 3 ismétléses maximumig.

Meg közben volt egy-egy deload,ha szükségességét éreztem,általában a 3x8-as meg 3x5-ös max után.

2019. ápr. 14. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!