Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha ezeket csinálom tényleg...

Ha ezeket csinálom tényleg előnyömre válhat?

Figyelt kérdés
Ez a fontosabb kérdés. Ha a levegőben ütögetek 2 egy kezes mondjuk 10 kg-s sulyzókkal. És ezt rendszeresen csinálom, akkor tényleg gyorsabban fogok ütni? A másik pedig az , hogy gondolom nem csak én vagyok itt az egyetlen, aki nem azért edz , hogy jól nézzen ki. Hanem azért is , hogy kevésbé kössenek belém. Vagy esetleg jobban oda vághassak. Főleg , hogy nógrád megyében lakokPersze ehez verekednem is tudnom kell, még pedig jártam karatéra fél évet, most talán wing tsun-ra jelentkezek esetleg aikidóra. Megérné feltömegelnem magam olyan 93 kg-re? Jelenleg 78 kg vagyok és 182 cm magassággal. És a testzsírom az 16% de ha rá eszek lehet lejjebb megy mert most 2 hetet pihentem közbe fel is jött +1kg , de közepes vagyis vékonykás a testalkatom is . De ezért a súlyért is megkellett küzdenem 1 év alatt jutattam el idáig 68 kg-ről, mivel elég nehezen hízó vagyok és 13 hónapja kezdtem az edzést is. Szeretném el érni a 40+-os kart, mert az tudtommal már tiszteletet érdemel jelenleg 39-es a karom kb.

2019. máj. 5. 21:06
 1/8 A kérdező kommentje:
18 éves leszek nyáron.
2019. máj. 5. 21:07
 2/8 anonim ***** válasza:
Szarok már ezek a kamu kérdések
2019. máj. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szarok már ezek a kamu válaszok
2019. máj. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha te 10 kilóval tudsz a "levegőben ütögetni" hosszabb távon, akkor megtapsollak. Örülni fogsz ha 1-2 kilóval 2 percig tudsz levegőt püfölni. Ettől meg nyilván nem leszel gyorsabb.


Küzdeni pedig valamilyen rendes küzdősport keretein belül tudsz megtanulni, ahol van sparring.

2019. máj. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Olyan 30-60 másodpercig tudok 5-10 kg-vel “ütögetni” egy kőrben! Mert attól sem leszek gyorsabb?!
2019. máj. 6. 14:25
 6/8 A kérdező kommentje:
Mert a Wing Chun vagy esetleg az Aikidó nem jó küzdősport?!
2019. máj. 6. 14:26
 7/8 anonim ***** válasza:

"Olyan 30-60 másodpercig tudok 5-10 kg-vel “ütögetni” egy kőrben! Mert attól sem leszek gyorsabb?!"


Nyilván gyorsabb leszel egy olyan dologtól, amit baromi lassan tudsz csinálni. Tipikusan így fejlesztik a sebességet. Ettől függetlenül továbbra is kíváncsi vagyok a 10 kilós levegő püfölésre.


"Mert a Wing Chun vagy esetleg az Aikidó nem jó küzdősport?!"


Van sparring? Vertek már meg bármelyiken? Vertél már meg bárkit edzésen? Ráadásul egyik sem küzdősport. 1-2 hasznos dolgot tanulhatsz, de rutin nélkül semmit nem ér.

2019. máj. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1. Létezik harcművészeti edzéseken is sparring(Karate, Wing Chun), csak megfelelő védőfelszerelés kell, fogvédő, kesztyű és ágyékvédő, ez az alap, ezen kívül fejvédő és egyéb párnák is bejönnek magasabb szinten.


2. Levegőben ütögetésnél nagyon nem mindegy, hogy az most 5-10 kiló között mennyi, hatalmas különbség van ennél a gyakorlatnál 5 illetve 10 kiló között.

2019. máj. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!